Polityka i Społeczeństwo

To wideo pokazuje prawdę o ataku policjanta na Barbarę Nowacką. “Z dedykacją dla propagandzistów z PiS, TVP i policji”

Screen/ Facebook Barbara Nowacka

Barbara Nowacka opublikowała nagranie, które dokładnie pokazuje incydent z sobotniej manifestacji. – Z dedykacją dla propagandzistów z PiS, TVP i policji – skomentowała posłanka.

Podczas Strajku Kobiet 28 listopada doszło do interwencji policji wobec protestujących. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak jeden z funkcjonariuszy spryskuje gazem łzawiącym posłankę Barbarę Nowacką. Policjant zrobił to, choć Nowacka pokazywała mu legitymację poselską.

Policja agresywnie podkręcała działania, doprowadzając na końcu do tego, że jako obywatelka, nie jako posłanka, również dostałam gazem po oczach – komentowała potem Nowacka.

Środowiska związane z obozem rządzącym bagatelizowały zdarzenie.

– Jakbym nagle wyciągnął legitymację poselską i podsunął pani pod oczy, to też byłaby pani zaskoczona (…) Po co machać legitymacją, jak można z daleka, spokojnie ją okazać i nie wdawać się w awanturę. No niestety policja ma rację – powiedział Ryszard Terlecki. Pojawiały się głosy, że Nowacka „sama jest sobie winna”, bo brała udział w „nielegalnym zgromadzeniu”. Szybko pojawiły się wersje o agresywnym zachowaniu tłumu.

W odpowiedzi Nowacka opublikowała nowe nagranie, na którym doskonale widać przebieg całego zdarzenia. Widać, że posłanka znajduje się obok kordonu policji. Zarówno ona, jak i inni manifestanci, stoją spokojnie. Policjanci zaczynają okrążać protestujących, jeden z nich popycha Nowacką swoją tarczą. Posłanka pokazuje mu legitymację, a funkcjonariusz używa gazu.

Z dedykacją dla propagandzistów z PiS, TVP i policji – zobaczcie, zanim znów opowiecie o próbach łamania kordonu i nacieraniu przeze mnie na policjantów – skomentowała nagranie Barbara Nowacka.

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie