Polityka i Społeczeństwo

To święto obchodzi cały cywilizowany świat, ale nie Polska. Ambasador USA postanowił o nim przypomnieć Kaczyńskiemu

We wtorek obchodzony był Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Obchodzi go cały cywilizowany świat, ale nie Polska, a tęczowa flaga zawieszona obok amerykańskiej nad ambasadą w Polsce raczej szokuje.

Marek Brzeziński ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce na swoim koncie na Twitterze napisał wprost – Każdy zasługuje na szacunek i godność. Każdy powinien móc żyć bez strachu – bez względu na to, kim jest i kogo kocha.  Dodał zdjęcie flag tęczowej i amerykańskiej, które zawisły nad ambasadą.

 

Brzeziński od początku jasno mówił, że będzie, także w Polsce wspierał społeczność nieheteronormatywne. – Przychodzę jako ambasador z bardzo jasnym przesłaniem: Ameryka jest za równością – mówił.

To nie jest kraj dla tolerancyjnych ludzi

W Polsce o Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii niewielu słyszało i ze świecą szukać przedstawiciela rządu, który chciałby w jakikolwiek sposób go obchodzić. Wręcz przeciwnie, reżimowa telewizja TVP Info gloryfikuje ściąganie tęczowych flag.

Polska słynie też ze stref “wolnych od LGBT”, do których utrzymania namawiała sama była premier Beata Szydło.  W szczytowym momencie takich gmin było blisko 30 proc. Część z nich wyłamała się dopiero po tym jak KE zagroziła wstrzymaniem dopłat.

Tylko RPO ma odwagę

Jednym z nielicznych państwowych urzędów, które w jakikolwiek sposób zamanifestowały Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii to Rzecznik Praw Obywatelskich. Nie jest przypadkiem fakt, że RPO jest jedną z nielicznych instytucji, która nie została przejęta przez PiS.

Na stronach RPO można znaleźć raport z którego wynika, że orientacja seksualna lub tożsamość płciowa stanowią najczęstszy powód dyskryminacji: ponad połowa respondentów wskazała na orientację seksualną – 56 proc.

W Polsce osoby LGBT+ nadal narażone są na nierówne traktowanie, uprzedzenia oraz motywowaną nimi agresję i przemoc ze względu na to, kim są – podsumowuje RPO. 

Czytaj również:

Źródło:natemat.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie