Polityka i Społeczeństwo

To się w PiS nie spodoba. Z USA popłynął krytyczny głos ws. działań polskiego rządu. “To było rozczarowujące”

Fotophoto / Shutterstock

Korespondent TVN24 w USA rozmawiał o napięciach na ukraińskiej granicy z szefową podkomisji Senatu USA do spraw Europy Jeanne Shaheen. Padły słowa o Polsce.

Kilka dni temu odbyła się wideokonferencja między Joe Bidenem i Władimirem Putinem. Rozmowa między przywódcami mocarstw dotyczyła przede wszystkim sytuacji na rosyjsko-ukraińskiej granicy, gdzie Federacja Rosyjska zgromadziła potężne siły wojskowe i grozi uderzeniem na Kijów. Korespondent TVN24 w Stanach Zjednoczonych rozmawiał na ten temat z szefową podkomisji Senatu USA do spraw Europy Jeanne Shaheen.

Amerykańska senator stwierdziła, że konflikt zbrojny między Rosją i Ukrainą “jest bardzo realny”. – To, co wiemy, to to, że Rosja zbiera wojska przy granicy z Ukrainą. Wiemy, co wydarzyło się na Krymie i w Donbasie. Myślę, że mamy powody do niepokoju – powiedziała w rozmowie z TVN24.

Korespondent zapytał także o sytuację w Polsce. Jeanne Shaheen podkreśliła, że Polska jest bardzo mocnym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych. Przypomniała także, że polscy żołnierze walczyli wspólnie z Amerykanami w Afganistanie. Ale w tej beczce militarnego miodu nie obyło się bez łyżki dziegciu. Amerykańska senator wyraziła rozczarowanie tym co się dzieje z polskimi mediami.

– To, że rząd polski groził, że nie odnowi koncesji dla TVN24, która jest jedną z najbardziej oglądanych, niezależnych stacji w Polsce, było bardzo rozczarowujące. Wysyła to jasny sygnał, że media i dziennikarze nie mogą być wolni. Nie mogą mówić o tym, co dzieje się w kraju – powiedziała.

Dodała, że od ataku na wolne media czy podważania praw człowieka zaczynają rządy władze autokratyczne.

Źródło: TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie