Polityka i Społeczeństwo

To się nie mieści w głowie! Waszczykowski obraził amerykańskiego dyplomatę, nie uwierzycie, jak go nazwał

Waszczykowski znowu w akcji. Nie uwierzycie, jak minister zwraca się do dziennikarza
fot. flickr/Matthew Stefanski

Były minister spraw zagranicznych oraz europoseł PiS Witold Waszczykowski znów szokuje. Skrytykował działania obecnego chargé d’affaires kierującego amerykańską placówką w Polsce. Określił go mianem “oszołoma”.

To oszołom!

– Mark Brzeziński ma wszelkie predyspozycje, żeby przyczynić się do dalszego rozwoju współpracy polsko-amerykańskiej. Osobiście się cieszę z tego powodu, ponieważ jest to zawodowy dyplomata, umiarkowany i nigdy nie dał poznać po sobie, że ma jakieś skrajne poglądy – powiedział w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia 24 polityk.

Przypomnijmy, że nowym ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce ma być właśnie Mark Brzeziński, czyli syn legendarnego Zbigniewa Brzezińskiego. Obecnie placówką zarządza Bix Aliu.

Waszczykowski nazywał Aliu mianem… “oszołomem”. Skąd taka ostra opinia? Dyplomata zasłynął negatywnymi komentarzami na temat poczynań PiS. Krytykował np. nietolerancję polskiego rządu względem osób LGBT czy ograniczaniu wolności mediów.

– Cieszę się też z tego powodu, że zastąpi obecnego oszołoma, który kierują tą ambasadą amerykańską w Polsce – przyznał Waszczykowski.

Brzeziński… Tak, on jest w porządku!

Całe szczęście były szef ministerstwa spraw zagranicznych ma lepsze zdanie nt. Brzezińskiego. Według Waszczykowskiego to idealna osoba na to stanowisk.

Nowy ambasador będzie miał jednak nielada problem. Stosunki na linii Polska-USA nie są już tak dobre jak za czasów kadencji Donalda Trumpa. Joe Biden wyraźnie zaczął mocniej stawiać na relacje z Niemcami, co częściowo może odbywać się kosztem naszego kraju.

Niektórzy eksperci zauważają jednak, że Trump, gdyby nadal stał na czele USA, prowadziłby podobną politykę co jego następca. Oznacza to, że także poszedłby na ugodę z Niemcami względem Nord Stream 2.

Źródło: Tok fm

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie