Polityka i Społeczeństwo

To się naprawdę dzieje. Koalicja właśnie się rozpadła

Jarosław Kaczyński policzył wczoraj szable i okazało się, że niektóre są stępione. Teraz będzie je ostrzył albo łamał.

Nocne głosowanie nad ustawą o ochronie zwierząt pokazało, że ster statku pod banderą Zjednoczonej Prawicy zaczyna szwankować. Otoczony szczególną opieką przez prezesa Kaczyńskiego projekt ustawy został przegłosowany, ale nie dokonał tego skonsolidowany obóz rządzący. Za projektem zagłosowało 356 posłów, przeciw było 75, a wstrzymało się 18 parlamentarzystów. Przeciw przyjęciu ustawy zagłosowało 38 posłów z Klubu Parlamentarnego PiS, 15 wstrzymało się od głosu, 6 nie głosowało.

Jarosław Kaczyński nie lubi sytuacji w których podważany jest jego autorytet, dlatego wszyscy będą ukarani. Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS, została zapytana o ewentualne konsekwencje, jakie zostaną wyciągnięte wobec przeciwników ustawy – Zgodnie z zapowiedzią będą podjęte decyzje i rozstrzygnięcia zgodnie ze statutem partii – powiedziała. W sprawie wolty Solidarnej Polski i Porozumienia zbierze się kierownictwo i omówi dalsze kroki jakie zostaną podjęte w stosunku do buntowników.

Już wczoraj Ryszard Terlecki, szef klubu PiS, zapowiedział, że przeciwnicy ustawy mogą zostać zawieszeni w prawach członka partii oraz utracą wszystkie stanowiska i funkcje. Terlecki stwierdził również, że dalsze negocjacje umowy koalicyjnej i rekonstrukcji rządu nie mają sensu. Nie wykluczył pójścia na przyspieszone wybory. W nocy słowa szefa klubu PiS potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller, który oznajmił, że takich rozmów już nie ma.

Panujące nastroje w obozie Zjednoczonej Prawicy oddają słowa polityka PiS – Niewyobrażalna jest obecność w rządzie ministra, który opowiada się za bestialstwem wobec zwierząt – powiedział anonimowo w rozmowę z PAP. Poranny wywiad z Markiem Suskim jest dopełnieniem wojennego obrazu.

https://twitter.com/Rozmowa_RMF/status/1306845512633659393

 

Źródło RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie