Polityka i Społeczeństwo

To się musiało tak skończyć. Dumnie tworzyli “strefy wolne od LGBT”, teraz chyłkiem wycofują się ze swoich pomysłów

Flickr.com

Uchwały o strefach wolnych od LGBT, odchodzą na Podkarpaciu powoli w zapomnienie. Po Nowej Dębie i Nowej Sarzynie, przyszedł czas na Przemyśl.

Jak informuje “Gazeta Wyborcza”, radni miejscy z Przemyśla podczas sesji głosowali uchylenie oświadczenia sprzed dwóch lat “o sprzeciwie wobec promocji i afirmacji ruchów LGBT”. Projekt uchwały zgłosił Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla.

Argumentował to kryzysem wizerunkowym miasta, zapisanym w Konstytucji zakazem dyskryminacji, a także względami finansowymi, związanymi z funduszami zewnętrznymi – pisze gazeta.

Według relacji dziennika, dyskusja była burzliwa. Argumenty o “bezpieczeństwie tożsamościowym”, “inwazji antykulturowej” i że “sodomici żyją krócej” na nic się nie zdały. W repertuarze pojawiło się również straszenie islamem.

13 radnych głosowało za uchyleniem, sześciu było przeciw. Nikt się nie wstrzymał. Jak przypomina “Wyborcza” z podobnych stanowisk wycofały się na Podkarpaciu Nowa Dęba i Nowa Sarzyna. Podobną próbę podjęli radni sejmiku podkarpackiego, ale się nie udało.

Warto przypomnieć o co chodzi z kwestiami związanymi z funduszami zewnętrznymi. To na Podkarpaciu temat bardzo gorący. W lutym aktywista Bart Staszewski ujawnił, że Fundusze Norweskie cofnęły w tym regionie dotację na projekt “Szlak Karpacki” z uwagi na przyjętą przez sejmik uchwałę. “Szlak Karpacki” to odkrywanie, promocja i ochrona bogactwa kulturowego i przyrodniczego regionu Karpat. Podkarpacie straciło prawie 2 mln euro dotacji.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie