Polityka i Społeczeństwo

To Rydzyk umie najlepiej. Redemptorysta prosi o pieniądze, bo musi walczyć z marksizmem

fot. youtube

Najnowsza moda w kręgach PiS-owsko-Rydzykowych to walka z marksizmem. To kolejny etap wyciągania pieniędzy z kieszeni wiernych.

Prezes PiS-u jeździ po Polsce i przedstawia założenia “Polskiego ładu”. W związku z tym nie mógł uczestniczyć w 30. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, ktora odbyła się w ubiegły weekend. Napisał do uczestników list, odczytany przez europosłankę Jadwigę Wiśniewską. Oprócz podziękowań i pozdrowień stwierdził, że “nie żyjemy tylko w czasie próby, ale że jesteśmy jej coraz bardziej intensywnie poddawani”.

– Bezpardonowo, nieraz w sposób barbarzyński, atakowane jest to, co dla nas święte i najdroższe; to, co nas duchowo konstytuuje jako jednostki oraz stanowi filary naszej cywilizacji, naszej chrześcijańskiej i polskiej tożsamości. Neomarksistowscy inżynierowie dusz ludzkich chcą umeblować nasz polski dom na swoją modłę i wyzuć nas z tego wszystkiego, co miłujemy – napisał w liście.

Temat został sprawnie podchwycony przez toruńskiego redemptorystę. Ksiądz Tadeusz Rydzyk poszedł więc za ciosem i zaapelował do wiernych o datki, które postawią tamę neomarksistowskiej ofensywie. Chodzi o wsparcie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM).

– Nasza uczelnia nie ma dotacji rządowych, tak jak uniwersytety państwowe. Nie mamy tego. Uczelnia kosztuje (…). Jeżeli jesteś Polakiem, katolikiem, zależy ci na przyszłości Polski, chcesz zrobić coś dobrego, zostań mecenasem naszej uczelni, pomagaj finansowo – mówił ksiądz Rydzyk na antenie Radia Maryja.

Jako skutki działania “marksizmu w Europie” dyrektor Radia Maryja wskazał m.in. rewolucję seksualną czy kulturową. Oberwało się nawet Jurkowi Owsiakowi.

– Nie mówi się o tym, ale widzimy skutki tego. Ten marksizm w Europie to m.in. rewolucja 1968, rewolucja kulturowa, rewolucja seksualna, “róbta, co chceta” – grzmiał, nawiązując do słynnych słów lidera WOŚP.

Źródło – Radiomaryja.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie