Polityka i Społeczeństwo

To pytanie zadaje sobie cała Polska. Gdzie ON jest?

screen/ YT/ TVP Info

– Inflacja 7,7 proc. Pandemia tylko dziś 526 ofiar. Na granicy kryzys. Nie wiadomo, co z Ukrainą. KPO mamy w plecy.
Minister Mejza, który nie tylko jest hańbą dla polskiego rządu, ale kompromituje Polskę. A pan wicepremier ds. bezpieczeństwa znika
– grzmi w rozmowie z NaTemat.pl Katarzyna Lubnauer, posłanka KO. Faktycznie, Jarosław Kaczyński zniknął. Dlaczego?

Kaczyński zniknął

Posłanka KO ma rację. Kaczyński jakby zapadł się pod ziemię. Jako lider partii, która rządzi Polską, powinien niemal codziennie udzielać wywiadów i wskazywać, co PiS chce robić, by zniwelować problem inflacji. Do tego przecież na granicy z Białorusią trwa kryzys. Kaczyński jest zaś odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju.

(…) ja chciałabym go zobaczyć w jego (…) roli, wicepremiera ds. bezpieczeństwa, za którą – z tego co wiem – też bierze pieniądze. Myślę, że w przyszłości jednym z najciekawszych badań dla historyków będzie zbadanie tego, co w rządzie robił wicepremier ds. bezpieczeństwa Kaczyński – mówi w wywiadzie Katarzyna Lubnauer.

Wskazała też na inflację.

Jeżeli Polacy ubożeją z dnia na dzień, bo inflacja sięga 7,7 proc., czyli jest najwyższa od co najmniej 2000 roku, to pojawia się kolejne pytanie: gdzie jest człowiek, który odpowiada za bezpieczeństwo Polaków, tym razem ekonomiczne? Powinien podjąć decyzję, że pan Glapiński nie będzie kolejną kadencję szefem NBP, a rząd zajmie się realnym działaniem do walki z inflacją, bo to, co robi dotychczas to działania pozorne, nieskuteczne i tylko na trzy miesiące – dodała.

Także Donald Tusk zauważył nieobecność prezesa PiS: “Jarosław Kaczyński zniknął w najbardziej krytycznym dla Polski momencie. Ma w ręku całą władzę, a nie podejmuje żadnych decyzji. Decyzji, od których zależy życie tysięcy ludzi i bezpieczeństwo kraju. Wódz nam uciekł z pola bitwy”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie