Polityka i Społeczeństwo

To przesądzone, obostrzeń nie unikniemy. Certyfikat szczepień stanie się niezbędny?

sondaż koronawirus

Po koniec wakacji zostanie przedstawiona mapa obostrzeń, które będą wprowadzone. Wygląda na to, że certyfikat szczepienia będzie niezbędny.

Jeszcze nie mamy do czynienia z liczbą zakażeń na poziomie kilku czy nawet kilkunastu tysięcy dziennie. Dobowe liczby podawane w raportach Ministerstwa Zdrowia oscylują w okolicach 200 przypadków. Zakażeń jest niewiele, ale widoczny jest trend wzrostowy. Resort zdrowia przygotowuje mapę obostrzeń, którą poznamy do końca wakacji.

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, w rozmowie z Polsat News powiedział, że są analizowane “doświadczenia między innymi z wprowadzania obostrzeń w poprzednich falach, kiedy wprowadzaliśmy je zarówno powiatowo, jak i wojewódzko”. – Od strony Ministerstwa Zdrowia uważamy, że logiczniej, pod kątem m.in. ograniczania transmisji wirusa, będzie wprowadzać obostrzenia z poziomu województw – tłumaczył. Dodał, że sztaby kryzysowe zbierają się raz lub dwa razy w tygodniu.

Rzecznik podkreślił, że wprowadzenie obostrzeń w jakiejś formie jest pewne. – Na pewno będzie wymagane przedstawienie chociażby certyfikatu ze szczepieniem czy też certyfikatu wykonanego testu czy certyfikatu, że jesteśmy ozdrowieńcem przy wejściu w różne miejsca. (…) Pewnie limity osób, które będą mogły wchodzić spadną, a co za tym idzie – uprzywilejowane będą te osoby, które będą posługiwały się certyfikatami – rozjaśniał kwestię restrykcji.

Dziś ministerstwo zdrowia poinformowało o 128 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Duży przyrost odnotowaliśmy w środę 12 sierpnia – aż 223 nowe przypadki, czyli najwięcej od czerwca.

Źródło: PolsatNews.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie