Polityka i Społeczeństwo

To przerażające, jak PiS zmienia ludzi. Kiedyś wdzięczna Owsiakowi za zdrowie syna, teraz sieje hejt przeciwko niemu

fot. Ralf Lotys
Telewizja rządowa zdecydowanie zmieniła nastawienie do WOŚP. W zeszłym roku na antenie TVP praktycznie nie słyszeliśmy o Orkiestrze, zresztą tak jak w poprzednich latach.

Wyjątkiem był program Michała Rachonia, w którym próbowano oczernić Orkiestrę antysemickimi animacjami i oczywiście materiały już po zamachu na Prezydenta Gdańska. Teraz TVP nie udaje, że Orkiestry nie ma, ale wyprowadziło atak wyprzedzający na WOŚP.

Wszystko przez wyrok sądu, który orzekł, że można mówić o wpływie prawie 1800 programów TVP szkalujących Pawła Adamowicza na zamach na Prezydenta Gdańska. Jacek Kurski widocznie bał się, że inne media będą w związku z tym przypominać rolę telewizji rządowej w nagonce na WOŚP i Adamowicza. Na dzień przed rocznicą zamachu, “Wiadomości” poświęciły aż sześć minut czasu antenowego na… obrażanie Jurka Owsiaka i trzydzieści sekund na informacje o Orkiestrze. Kto by uwierzył, że jeszcze niedawno Danuta Holecka chciała, żeby WOŚP grał do końca Świata i jeden dzień dłużej?

https://twitter.com/izabela1027/status/1216775521637478401

Jurku, sprzęt bardzo drogi, bo stawiacie na urządzenia i do rezonansu, i do tomografii, mój synek korzystał wiele lat temu z inkubatora dobrze doposażonego, z serduszkiem WOŚP i za to dziękuję te słowa obecnej szefowej Wiadomości przypomnieli internauci na Twitterze. Teraz, Danuta Holecka bez mrugnięcia okiem krytykuje Orkiestrę według wyznaczonej przez polityków narracji.

Uratowaliście wiele istnień. To chyba musi być ogromna satysfakcja – obecna szefowa Wiadomości zastanawiała się kilka lat temu na antenie TVP. Holecka sama dała swój długopis na aukcję WOŚP, dostała go od męża na rocznicę ślubu, a dzieci pisały nim maturę. Został zlicytowany za ponad 500 złotych, te pieniądze także komuś wtedy pomogły.

Dzisiaj TVP nie tylko nie pomaga Orkiestrze, choć kiedyś telewizja państwowa była jej głównym filarem. Obecnie jest głównym przeciwnikiem. Zastanawiające, czy gdziekolwiek na Świecie rządowa telewizja walczy z największą akcją charytatywną w kraju.

źródło: gazeta.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie