Polityka i Społeczeństwo

To przemówienie Kaczyńskiego w Sejmie przejdzie do historii. Czy politycy opozycji powinni zacząć się bać?

Kaczyński dolewa oliwy do ognia. Padły ostre słowa
fot. flickr/Sejm RP

Macie krew na rękach, dopuściliście się zbrodni, wielu z was będzie siedzieć – grzmiał Jarosław Kaczyński. Tyle do powiedzenia miał wicepremier ds. bezpieczeństwa podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu.

To był burzliwy dzień w Sejmie. Po wystąpieniu Mateusza Morawieckiego, które wielu obserwatorów nazwało „exposè o polecicie”, swój epilog dopisał Jarosław Kaczyński. W swoim stylu atakował z mównicy sejmowej opozycję, zarzucał politykom „zbrodnie” i straszył więzieniem.

Kaczyński grozi opozycji

Zaczęło się od tego, że podczas wieczornych obrad posłowie zgłaszali przypadki niepokojących incydentów z udziałem policji i parlamentarzystów. Włodzimierz Czarzasty podczas protestu pod Sejmem miał zostać zatrzymany i, jak powiedział Krzysztof Gawkowski z Lewicy, pobity przez funkcjonariuszy. Z kolei posłanka KO Monika Wielichowska powiedziała, że policja naruszyła jej nietykalność cielesną, a przy owej interwencji złamała jej legitymację poselską. Wielichowska zwróciła się do Kaczyńskiego z pytaniem, dlaczego policja nadużywa siły wobec protestujących.

I Kaczyński odpowiedział. Choć marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła przerwę, wicepremier wszedł na mównicę i wygłosił swoją tyradę.

Najpierw to łaskawie zdejmijcie te błyskawice esesmańskie, to pierwsze – zaczął swoje wystąpienie, choć sam maseczki nie miał. Przypomniały mu o tym okrzyki z sali.

Te wszystkie demonstracje, które żeście popierali, kosztowały już życie wielu ludzi. Macie krew na rękach, łamiecie art. 165. Nie powinno was być w tej izbie. Dopuściliście się zbrodni – mówił dalej Kaczyński. Politycy opozycji w odpowiedzi skandowali: „będziesz siedział!” I na to prezes miał odpowiedź.

Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedziało – grzmiał Kaczyński.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie