Po godzinach

To prosta droga do rozwodu? Marianna Schrieiber aktywnie protestuje przeciwko Lex TVN

Marianna Schreiber aktywnie protestuje przeciwko Lex TVN. Żona PiS-owskiego ministra wzięła udział w warszawskim proteście przed Pałacem Prezydenckim.

W piątek PiS niespodziewanie wróciło do procedowania Lex TVN, a po dwóch godzinach kontrowersyjne prawo przyjął Sejm. Teraz ustawa czeka na decyzję Andrzeja Dudy, który kilka miesięcy temu sugerował, że ją zawetuje, ale dziś jest ostrożniejszy w słowach. W niedzielę pod Pałacem Prezydenckim zebrali się demonstranci, by zaprotestować przeciw atakowi na wolne media.

W manifestacji wzięła udział Marianna Schreiber, żona ministra z PiS, Łukasza Schreibera.

Nie lękaj się, gdy w grę wchodzi walka o Twoją wolność – napisała w poście, który opublikowała w mediach społecznościowych. Schreiber umieściła też w sieci krótkie nagranie z protestu.

Tu jest bardzo dużo ludzi, bardzo dużo emocji. Ludzie przyszli tutaj, aby walczyć o swoją wolność. Tymczasem wy śmiejecie się w internecie ze mnie, z żony ministra. Czy widzieliście drugą żonę ministra, która przyszłaby, stałaby tam i krzyczała razem z tymi ludźmi w obronie własnej wolności? Nie lękajmy się bronić własnej wolności – powiedziała na nagraniu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marianna Schreiber (@marysiaschreiber)

Marianna Schreiber już wcześniej dała znać, że jest przeciwna Lex TVN. Gdy Sejm niespodziewanie przyjął kontrowersyjne prawo, zamieściła ona na Twitterze listę popierających tę ustawę posłów. Znalazło się na niej nazwisko jej męża.

Kochanie, czemu? – pytała na Twitterze kobieta. Tymczasem jej mąż, Łukasz Schreiber, otwarcie skrytykował protesty. Uznał, że stanowią one zagrożenie epidemiczne.

Krzyczą o odpowiedzialności rządu za śmierć ludzi przez covid — zgromadzili się ściśnięci na proteście i będą przechwalać się wysoką frekwencja – grzmiał Schreiber. Ale minister nie pomyślał, że lepiej było nie prowokować ludzi uchwalaniem skandalicznego prawa?

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie