Polityka i Społeczeństwo

TO pokazuje poziom prezydentury. Z tymi osobami spotkał się Duda podczas sesji ONZ

screen/ wPolsce

Duda na szczycie ONZ

Szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch już wcześniej mówił,  że Joe Biden nie planuje spotkań dwustronnych w kuluarach szczytu ONZ. To od razu przekreślało szansę na rozmowę z naszym prezydentem.

Dziennikarze zastanawiają się jednak, dlaczego Duda nie spotkał się z żadnym ważnym dla Polski politykiem z Europy czy z NATO.

– Myślę, że tutaj zaszedł taki mechanizm, że nasz prezydent spotkał się tymi przywódcami, którzy wyrazili taką chęć. Wielu mogło odmówić ze względu na przekonanie, że to spotkanie nie będzie efektywne, mając też doskonałą świadomość tego, że prezydent w Polsce co do zasady ma słabszą pozycję – skomentował to w rozmowie z NaTemat prof. Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Dlaczego chętnie spotkali się z kim tacy kontrowersyjni politycy jak prezydent Brazylii?

Bolsonaro pewnie szuka partnerów, którzy w jakimś sensie z jego punktu widzenia są podobni do niego i pewnie tak to działa. Podkreślmy, że na takim spotkaniu nie dyskutuje się o bardzo głębokich problemach, one służą po prostu temu, żeby się spotkać, bo nie ma na to szans w innych okolicznościach – ocenił Kowal.

Jego dalsze wnioski pokazują jednak chyba smutną prawdę o polskiej dyplomacji.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie