Polityka i Społeczeństwo Wybory 2020

To ostatni tydzień kampanii wyborczej. Najnowsze badanie optymistyczne dla Trzaskowskiego [SONDAŻ]

Wyniki wyborów
praszkiewicz / Tomasz Warszewski Shutterstock.com

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się dokładnie za tydzień. Jak rozkładają się szanse kandydatów na prezydenturę? Według nowego badania minimalną przewagę ma na ten moment Rafał Trzaskowski.

Najnowszą analizę przedwyborczą opublikował portal Stanpolityki.pl Prognoza prezydencka przed drugą turą wyborów brzmi optymistycznie dla kandydata obozu demokratycznego. Oczywiście sondaż potwierdza, że obaj kandydaci idą łeb w łeb, różnice są minimalne a o wygranej zdecyduje każdy głos, ale przewaga Trzaskowskiego nad Dudą lekko się powiększyła.

Według badania Stanu Polityki, na Rafała Trzaskowskiego zagłosuje 50,5 procent wyborców. Andrzej Duda może liczyć na 49,5 procent głosów. W porównaniu do analogicznego sondażu, przeprowadzonego po pierwszej turze, przewaga Trzaskowskiego zwiększyła się o 0,69 pkt. procentowego.

Źródło: StanPolityki.pl

Naturalnie taka różnica jest na granicy błędu statystycznego. Można więc powiedzieć, że wynik Trzaskowskiego waha się między 48,6 a 52,37 procent. Najwyższy możliwy wynik, na jaki może liczyć Andrzej Duda, to 51,4 procent. Zgodnie z prognozą Stanu Polityki, szanse kandydata obozu demokratycznego na zwycięstwo w wyborach wynoszą 56,8 procent.

Z badania wynika, że Trzaskowski wygra głosowanie w 10 województwach. Największe poparcie uzyska na zachodzie kraju – na Pomorzu aż 63,59 procent, w zachodniopomorskim – 61,75 procent i lubuskim – 60,92 procent. Kandydat KO wygrywa też w województwach warmińsko-mazurskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim i łódzkim.

Źródło: StanPolityki.pl

Bastionem Andrzeja Dudy pozostaje województwo podkarpackie. Urzędujący prezydent może liczyć tam na aż 72 procent poparcia. Duda wygra też w województwach lubelskim, świętokrzyskim, podlaskim, łódzkim i małopolskim.

Źródło: StanPolityki.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie