Polityka i Społeczeństwo

To ostatni akt Kukiza w życiu publicznym? Muzyk dzielnie tłumaczy się z opublikowanych nagrań

Paweł Kukiz kompletnie nie dorósł do reprezentowania obywateli.

Skoro Paweł Kukiz nie widzi różnicy między rządami Prawa i Sprawiedliwości a rządami koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego czy wcześniej rządami koalicji Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy, powinien zrezygnować z mandatu i zniknąć z parlamentu. To nie są żarty, gdy poseł wykazuje się tak rażącą niekompetencją, lukami w elementarnej wiedzy i infantylizmem.

Żadna poprzednia większość sejmowa nie kradła na taką skalę

To pierwsza różnica, którą powinien zobaczyć Kukiz. Ani za SLD-UP, ani za PO-PSL państwowe spółki nie służyły na taką skalę do bogacenia się działaczy środowisk sprawujących władzę.

PiS po zakończeniu swoich rządów będzie partią milionerów i jeszcze prawnuki dzisiejszych prominentów tej formacji będą mogły żyć dostatnio. Liczba wiceministrów i pełnomocników sytuuje inne partie daleko w tyle pod względem dorabiania sobie do poselskiego wynagrodzenia.

Nikt przed jesienią 2015 r. nie zmarnował tak olbrzymich pieniędzy na bezsensowne inwestycje

O tym Kukiz też powinien wiedzieć. Pierwszy z brzegu przykład – co najmniej 1,3 mld zł w budowę bloku energetycznego “Ostrołęka C”, choć już na etapie wstępnych analiz było jasne, że pakowanie Polski jeszcze mocniej w węgiel jest absurdalne, szkodliwe i drogie także w znaczeniu przyszłych rachunków dla odbiorców końcowych.

Żadna inna partia nie wyłączyła konstytucyjnych bezpieczników, a PiS to zrobiło

Likwidacja Trybunału Konstytucyjnego i podporządkowanie politykom Sądu Najwyższego to coś, czego nie zrobili ani premier Miller, ani premier Tusk. Nawet im to do głowy nie przyszło. Ludzie Jarosława Kaczyńskiego idąc do władzy, doskonale wiedzieli, co zrobią, aby bezkarnie okradać i demolować państwo. Paweł Kukiz i o tym powinien wiedzieć, jeśli chce być traktowany poważnie przez kogokolwiek, w jakiejkolwiek sprawie.

Żadna inna partia nie działała tak jawnie na szkodę państwa i obywateli, jak robi to PiS

Przykład pierwszy z brzegu – setki milionów złotych kar nałożonych na Polskę za nierespektowanie orzeczeń TSUE. Kukiz powinien mieć świadomość, że Prawo i Sprawiedliwość dokonuje zdrady stanu, powodując tak olbrzymi ubytek w finansach naszego kraju. Zdradą stanu jest także to, że obecna ekipa skłóciła nasz kraj ze wszystkimi zachodnimi sojusznikami i próbuje układać się ze skrajnie antyunijnymi formacjami finansowanymi przez Kreml. Interes naszego kraju jest na Zachodzie, a nie w strefie wpływów Rosji. Nie powinniśmy marnować swojego dorobku i ryzykować znalezienia się w sytuacji Ukrainy.

Żadna partia nie uczyniła kłamstwa tak powszechnym zjawiskiem w przestrzeni publicznej

Kukiz powinien wiedzieć, że to PiS uczyniło z kłamstwa coś absolutnie naturalnego i bezwstydnego. Przykład? Dopóki Kaczyński nie przyznał, że polska ma Pegasusa, kłamali, że go nie ma, a jeśli ma, to chodzi pewnie o konsolę do gier. Kolejny przykład? Obecny premier został przez sąd dwukrotnie uznany za kłamcę. To się po 1989 r. nie zdarzyło żadnemu innemu szefowi rządu naszego kraju.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie