Polityka i Społeczeństwo

To ON przekonał Andrzeja Dudę do zawetowania LEX TVN. Kaczyński ma nowego wroga

Weto do ustawy “lex TVN” zaskoczyło Prawo i Sprawiedliwość. Największy wpływ na decyzję Andrzeja Dudy miał jego były bliski współpracownik.

Już przed świąteczną przerwą, media podawały, że w Pałacu Prezydenckim trwają gorące dyskusje na temat strategii jaką należy przyjąć przy “lex TVN”. Prezydenccy doradcy namawiali głowę państwa, żeby skierował ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, co de facto wiązałoby się z jej wejściem w życie. Sam prezydent wahał się, czy posłuchać podszeptów, czy zawetować ustawę.

Według informacji Wirtualnej Polski, Andrzej Duda uległ sugestiom swojego byłego bliskiego współpracownika. To Krzysztof Szczerski, były szef gabinetu Prezydenta RP, a dzisiaj stały przedstawiciel Polski przy ONZ, miał największy wpływ na podjętą decyzję. Jak pisze portal, Szczerski od początku namawiał Dudę do weta.

Szczerski doskonale wiedział, jaką katastrofą nie tylko dla relacji USA-Polska, ale dla samego Dudy osobiście, byłoby nie tylko podpisanie “lex TVN”, ale nawet wysłanie tej ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. To Szczerski miał decydujący wpływ na Andrzeja – mówi rozmówca z okolic Pałacu Prezydenckiego.

Teraz nastaje czas rozliczeń w obozie władzy, ale za chwilę trzeba będzie podjąć decyzję, czy prezydenckie weto PiS będzie głosował w Sejmie. Do jego odrzucenia potrzebne jest 276 głosów, czyli prawie 50 szabel więcej niż PiS w tej chwili ma do dyspozycji. Nieoficjalnie mówi się, że Zjednoczona Prawica zrezygnuje z próby odrzucenia weta.

Źródło: Wirtualna Polska

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie