Polityka i Społeczeństwo

To on ostatecznie zdecyduje o przegranej Dudy w wyborach? “Nienawiść jest wielka”

Nadal wiele wskazuje na to, że wybory odbędą się w maju. W sondażach rośnie pompowany Andrzej Duda (trudno by było inaczej, gdy w mediach głównego nurtu pojawia się ponadprzeciętnie częściej od konkurentów za sprawą obecnej pandemii). Nie wszystko jednak stracone. Na wybawiciela opozycji urasta bowiem… Krzysztof Bosak.

Konfederacja to partia, ale właściwie głównie koalicja antysystemowych organizacji, które dotąd startujące w wyborach samodzielne nie miały szans na sukces wyborczy.

O ile w walce o Parlament Europejski kandydaci tej siły politycznej ponieśli klęskę, tak już wyścig do Sejmu okazał się sukcesem. W maju także kandydat na prezydenta Konfederacji może wyjść z rywalizacji o Pałac Prezydencki obronną ręką.

Bosak uderzy w PiS?

Nie, spokojnie, Krzysztof Bosak nie ma szans na wejście do II tury. Zapewne z kandydatów uzyska jeden z najgorszych wyników – może na poziomie 4-5 proc. Jego siła tkwi w czym innym. Światło na sprawę rzuca tygodnik “Wprost”.

Dziś wewnątrz sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej trwa bowiem dyskusja na temat tego, jak podejść do Bosaka. A dokładniej: jak kandydat Konfederacji zachowa się po I turze.

Liczymy, że delikatnie mrugnie w kierunku Małgosi, bo nienawiść na linii Konfederacja – PiS jest tak wielka, że Bosak z czystym sumieniem może powiedzieć: “Nie ma na kogo głosować w II turze, ale lepszy jest każdy niż Duda” – myśli głośno jeden ze sztabowców z obozu PO.

Wojna domowa na prawicy

Konfederacja to siła antysystemowa. Z pewnością nie darzy miłością PO, PSL, a zwłaszcza Lewicy. Tyle że ze względów strategicznych nie może też kochać PiS. Dlaczego? Obie partie mają częściowo podobny elektorat. Z pewnością dla tej pierwszej wyrwanie ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego choćby pojedynczych proc. poparcia będzie oznaczało duże skoki liczby wyborców.

Krótko mówiąc, Bosak może poprzeć Kidawę-Błońską w II turze, ale zrobi to oczywiście ze względów pragmatycznych. Jeśli w tak subtelny sposób “przekaże” 1 czy proc. swojego poparcia dla obecnej wicemarszałek może to zaważyć na jej sukcesie i zwycięstwie nad Dudą.

Źródło: Wprost

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie