Polityka i Społeczeństwo

To nie wygląda optymistycznie. Jacek Sasin chce się brać za odbudowę Ukrainy

YouTube/ Prawo i Sprawiedliwość

Mamy fatalne wieści dla Ukrainy. Ministerstwo Aktywów Państwowych, czyli resort zarządzany przez Jacka Sasina, chce brać się za odbudowę tego kraju z wojennych zniszczeń.

Sasin idzie na ratunek, ratuj się kto może!

“Rzeczpospolita” dotarła do treści maila, który Ministerstwo Aktywów Państwowych rozesłało do wszystkich spółek Skarbu Państwa. W wiadomości pyta się zarządy tych spółek m.in. o ich wcześniejsze związki z Ukrainą, przedwojenne plany inwestycji w tym kraju i współpracę z ukraińskimi firmami.

Ponoć urzędnicy chcą wiedzieć, czy poszczególne spółki rozważają udział w odbudowie Ukrainy ze zniszczeń wojennych. Ponoć ministerstwo podejmie konkretne rozmowy na ten temat po zakończeniu wojny.

Oczywistym jest, że Ukraina będzie potrzebowała po konflikcie z Rosją pomocy. Problemem jest to, że tą ma udzielać Sasin. Przypomnijmy: mówimy o człowieku, którego nieudolność stała się wręcz memiczna.

Mimo tego resort się nie poddaje.

Jest jasne, że Ukraina również będzie potrzebować mocnego wsparcia. Dlatego wicepremier Jacek Sasin zlecił, by przygotować się do tego już teraz. Tym bardziej, że wiele naszych spółek prowadziło przecież interesy w Ukrainie przed wojną. Otrzymujemy też wiele sygnałów o potrzebie i gotowości do działań, które po ustaniu konfliktu doprowadzą do jak najszybszego przywrócenia mocy operacyjnych gospodarki w Ukrainie – mówi “Rzeczpospolitej” Karol Manys, rzecznik prasowy MAP. Dodał, że “w wielu wypadkach wprost wyrażane jest zainteresowanie współpracą ze spółkami Skarbu Państwa, które traktowane są jako najwiarygodniejsi partnerzy takich działań”.

Z naszej strony mamy apel do pana Jacka: niech Pan tego nie robi Ukraińcom! Ci ludzie już dostatecznie wiele przeszli!

Źródło: rp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie