Polityka i Społeczeństwo

To nie koniec zamieszania wewnątrz PiS. Ardanowski bezlitośnie punktuje Ryszarda Terleckiego

Screen/ YouTube/ TVP Info

Gdy Ryszard Terlecki zapowiedział wprowadzenie poprawek do „Piątki dla zwierząt”, wydawało się, że to koniec zamieszania w sprawie tej ustawy. Nic bardziej mylnego. Jan Krzysztof Ardanowski nazywa te działania „zasłoną dymną”.

Sprawa miała być załatwiona. Część senatorów PiS, między innymi Marek Martynowski, otwarcie sprzeciwiali się głosowaniu za ustawą w jej obecnym kształcie.

A na tym mocno zależało Jarosławowi Kaczyńskiemu. Posłowie, którzy głosowali wbrew partyjnej dyscyplinie zostali zawieszeni w prawach członka partii. W otwarty konflikt z PiS wszedł były minister Jan Krzysztof Ardanowski.

W piątek senator Martynowski i Ryszard Terlecki zapowiedzieli, że zostanie złożona poprawka, mówiąca o odszkodowaniu dla rolników. Wicemarszałek Sejmu wyraził nadzieję, że uspokoi to tych, „którzy starali się przedstawić tę ustawę jako szkodliwą dla rolników, dla producentów”. Pytany o Ardanowskiego, Terlecki stwierdził, iż ten „zadeklarował lojalność wobec klubu”. Wydawało się, że to koniec zamieszania wokół „Piątki”.

A jednak na tym sprawa się nie zakończyła. Ardanowski opublikował zaskakujący wpis na Twitterze, który niespecjalnie wskazuje na „zadeklarowanie lojalności”. Zagrywkę kierownictwa PiS nazwał „zasłoną dymną”.

Pan Terlecki wprowadza rolników w błąd. Moja lojalność i pozostanie w klubie PiS zależy od całkowitej zmiany szkodliwej ustawy o OZ. Poprawki o odszkodowaniach za ubój rytualny to „zasłona dymna”, która potwierdza, że autorzy nie mają pojęcia o trwałych skutkach zakazu eksportu – napisał były minister.

Wygląda więc na to, że to nie koniec zamieszania. Tym bardziej, że w samym PiS nie wszyscy znają szczegóły poprawki.

Nikt nic nie wie. Nie wiadomo jakie będą szczegóły, więc nie jest pewne, czy ta poprawka jeszcze bardziej nie rozwścieczy rolników – mówi anonimowo jeden z parlamentarzystów PiS w rozmowie z Onetem. Głosowanie nad ustawą odbędzie się 13 października.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie