Polityka i Społeczeństwo

To nie koniec zamieszania w Zjednoczonej Prawicy? Do gry wkraczają Duda i Szydło

Ostatnie przemówienie Beaty Szydło przejdzie do historii. Ta przeróbka podbija internet
Fot. Flickr/Sejm RP

Czy w Sejmie pojawi się nowa partia? Ważny polityk przekazał se.pl anonimowo informację o spotkaniu Beaty Szydło i Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim. Ponoć za projektem ma też stać Zbigniew Ziobro.

PiS będzie miał nowych rywali?

Jak nieoficjalnie ustalił “Super Express”, Beata Szydło spotkała się z Andrzejem Dudą. Chodziło ponoć o ustawę o ochronie zwierząt, ale nieoficjalnie mówi się, że prawdziwym powodem był pomysł założenia ugrupowania byłej premier, prezydenta i Ziobry.

Zapewne plotka ma swoje korzenie w tym, że Szydło w ostatnim konflikcie stanęła po stronie stronie Ziobry, a nie Morawieckiego i Kaczyńskiego. Jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy sugeruje se.pl, że na tym tle powstała koncepcja założenia nowej partii. W kuluarach mówi się także o tym, że ta miałaby być siłą polityczną, która może liczyć na przychylność o. Tadeusza Rydzyka i Kościoła.

Jak mówi jednak politolog prof. Antoni Dudek, “ta plotka wyraża intencje i myśli osób, które są zmęczone i sfrustrowane przywództwem Kaczyńskiego i Morawieckiego”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie