Respondentom zadano następujące pytanie: „Ostatnio głośno jest o nadużyciach związanych z lotami marszałka Kuchcińskiego. Czy Pana(i) zdaniem tą sprawą powinna zająć się prokuratura?”.

Odpowiedzi „tak” udzieliło w sumie 59% badanych, z czego 38% ankietowanych udzieliło odpowiedzi „zdecydowanie tak”, a „raczej tak” – 21%. Przeciwnego zdania jest 31 procent respondentów, z czego „raczej nie” odpowiedziało 16%, a 15% zapytanych wybrało odpowiedź „zdecydowanie nie”. Opcję „Nie wiem/trudno powiedzieć” wskazało 10% respondentów.

Władza ma zatem twardy orzech do zgryzienia, tym bardziej że Kuchciński pozostanie na świeczniku jako “jedynka” na liście wyborczej do Sejmu. Oczywiście można badania opinii publicznej totalnie zignorować i trwać w narracji, że prominenty polityk PiS w zasadzie nic złego nie zrobił, a afera samolotowa to pic na wodę, bo przecież “Tusk latał do Peru”. Wydaje się, że taki właśnie jest plan, tym bardziej że, jak donosi “Rzeczpospolita”, przez jeszcze prawie pół roku byłemu marszałkowi wciąż przysługiwać będą przywileje mieszkaniowe, z których też przecież korzystał w kontrowersyjny sposób, m.in. udostępniając luksusowy apartament swojemu synowi.

Źródło: 300polityka.pl

fot. flickr/Sejm RP