Polityka i Społeczeństwo

To nie koniec obostrzeń? Rząd planuje kolejne. Na celowniku znalazły się…dzieci

Niedzielski
Flickr.com/PiS

Rząd obudził się z obostrzeniowego letargu i planuje kolejne restrykcje. Na celowniku władzy znalazły się niezaszczepione dzieci.

Sondaże pokazały, że za covidowymi restrykcjami opowiada się prawie połowa wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Do tego rząd był niemiłosiernie atakowany przez opozycję za impotencję restrykcyjną. W ubiegłym tygodniu weszły w życie obostrzenia, która można nazwać ochłapem rzuconym opinii publicznej.

W tym tygodniu Lewica złożyła restrykcyjny projekt ustawy zakładający m.in. obowiązek szczepień, który może mieć pośredni wpływ na obudzenie się rządu z obostrzeniowego letargu.

Sondaże decydują o podejmowaniu decyzji covidowych

Jak informuje Onet.pl, rząd Zjednoczonej Prawicy po cichu zamówił ostatnio badania, który czarno na białym pokazały, że obywatele popierają m.in. okazywane certyfikatów covidowych przy wejściu sklepów, restauracji czy placówek kulturalnych. Jak pokazują maile wykradzione ze skrzynki Michała Dworczyka, rząd w wielu podejmowanych decyzjach kieruje się badaniami opinii publicznej i bardziej dba o własny wizerunek niż zajmuje się realnym rządzeniem. Tak jest także w przypadku kolejnych obostrzeń, jakie planuje wprowadzić gabinet Mateusza Morawieckiego.

Na wczorajszej konferencji prasowej padła zapowiedź wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla trzech grup: medyków, nauczycieli oraz służb mundurowych. Aktualne trwają prace nad odpowiednimi regulacjami. Z informacji Onetu wynika, że lista wymienionych grup zawodowych może ulec rozszerzeniu na inne profesje. Ponadto rząd przygotowuje ustawę, która ma dać pracodawcom możliwość sprawdzenia pracowników testami na COVID-19.

Niezaszczepione dzieci na nauce zdalnej

Onet.pl dotarł do kolejnego pomysłu, jaki rząd Mateusza Morawieckiego zamierza wdrożyć w życie – Zwolenników w rządzie ma zyskiwać pomysł wprowadzenia przymusowego zdalnego nauczania dla dzieci, które nie zostały zaszczepione na koronawirusa. Jak słyszymy, rozwiązanie to miałoby zostać wdrożone w przypadku kolejnej wiosennej fali pandemii lub dopiero wraz z kolejnym rokiem szkolnym – informuje portal.

Na razie rząd wprowadził w okresie od 20 grudnia do 9 stycznia naukę zdalną w szkołach podstawowych i średnich.

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie