Polityka i Społeczeństwo

To nie jest Prima Aprilis, ON naprawdę może wrócić do rządu. Nie zgadniecie, za co odpowiedzialny ma być miłośnik weta

twitter/Janusz Kowalski

Wszystko wskazuje, że nastąpi spektakularny powrót do rządu. Janusz Kowalski Radę Ministrów miałby „wzmocnić” sam Janusz Kowalski. Ponoć już dawno obiecał mu to Jarosław Kaczyński.

Powrót Kowalskiego

O bliskim powrocie Janusza Kowalskiego do rządu informuje Gazeta.pl. Okazuje się, że Solidarna Polska ma chrapkę na nadzór nad górnictwem. Odpowiedzialność za polski węgiel miałby przejąć Janusz Kowalski, któremu Jarosław Kaczyński miał obiecać powrót do rządu.

Obecnie górnictwem zajmuje się wiceminister Piotr Pyzik w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Jest pełnomocnikiem rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. Ale ziobryści zaparli się, by węgiel przejąć, zresztą Kowalski sam siebie uważa za „obrońcę polskiego węgla”. W politycznych kręgach nie odmawia mu się zresztą wiedzy o energetyce.

Wezmą się za górnictwo?

Już kilka miesięcy temu Solidarna Polska miała dostać od Kaczyńskiego zapewnienie, że Kowalski wróci do rządu. Pierwotnie mówiło się o przejęciu przez miłośnika weta stanowiska wiceministra w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, którym włada Waldemar Buda. Nic z tego jednak nie wyszło. A że Solidarna Polska mocno krytykują politykę energetyczną Mateusza Morawieckiego, stąd pomysł, by Kowalski przejął odpowiedzialność za górnictwo.

Ziobryści budują teraz swoją tożsamość na węglu – przyznaje w rozmowie z Gazetą.pl polityk z okolic rządu.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie