Polityka i Społeczeństwo

To nie jest czas Michała Dworczyka. Jak nie wyciek maili, to przegrany proces

Flickr.com/KPRM

Michał Dworczyk przegrał prawomocnie z Tomaszem Piątkiem, autorem książki “Macierewicz i jego tajemnice”. Dworczyk nie stawił się na żadnej rozprawie.

Wygrałem prawomocnie z min. Michałem Dworczykiem. Głosił, że książka “Macierewicz i jego tajemnice” to kłamstwa i pomówienia. Teraz musi mnie przeprosić w “Dzienniku Gazecie Prawnej”. Sąd Apelacyjny uznał, że Dworczyk chciał zdusić debatę o faktach ujawnionych w książce – poinformował na Twitterze Tomasz Piątek.

Więcej o prawomocnym wyroku pisze Polityka.pl. Tomasz Piątek w swojej książce przedstawił dowody na powiązania Antoniego Macierewicza z ludźmi bliskimi rosyjskim służbom i Władimirowi Putinowi. Na drugi dzień po premierze książki Michał Dworczyk, będacy wtedy wiceszefem ministerstwa obrony, powiedział, że publikacja “zawiera kłamstwa, oszczerstwa i pomówienia” oraz że “złożona jest z samych kłamstw i pomówień”.

Tomasz Piątek poszedł do sądu i przegrał w pierwszej instancji. Sąd oddalił pozew uznając, że słowa Dworczyka były dopuszczalne w ramach wolności słowa i prawa do swobodnej dyskusji. Nie zgodził się z tym Sąd Apelacyjny i uchylił wyrok oraz orzekł winę bohatera afery mailowej.

– Prowadząca rozprawę sędzia Alicja Fronczyk podkreśliła, że Dworczyk jako urzędnik rządowy chciał mnie zdyskredytować i uniemożliwić dyskusję na temat książki, wydając na nią wyrok. Poza tym wypowiadał się na jej temat w sposób ostry i ostateczny, choć książki nie przeczytał – mówi Tomasz Piątek w rozmowie z Polityką.

Oprócz przeprosin, Dworczyk musi zapłacić 2,5 tys. zł kosztów sądowych. 

Źródło: Polityka.pl 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie