Polityka i Społeczeństwo

To nie “efekt Tuska”, to “łomot od Tuska”. KO prawie dogania PiS! Hołownia z gigantycznym spadkiem [SONDAŻ]

Już nie można mówić o “efekcie Tuska” w sondażach. Teraz to już jest “łomot od Tuska”. Onet.pl publikuje najnowsze badanie opinii publicznej.

Wygląda na to, że pierwsze sondaże po powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki to była rozgrzewka. Nowy szef Platformy Obywatelskiej na dobre rozgościł się na krajowym podwórku i odzyskuje dla największej partii opozycyjnej “pływający elektorat”. Role się odwróciły i tak jak od początku Szymon Hołownia budował swoje poparcie kosztem PO, tak teraz Donald Tusk odzyskuje utracone ziemie w twardej i honorowej walce.

Pracownia IBRiS na zlecenie Onetu przeprowadziła w dniach 24-25 lipca badanie opinii publicznej. Na czele stawki niezmiennie znajduje się Prawo i Sprawiedliwość z poparciem na poziomie 33,6 proc. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która uzyskała 26,2 proc. To znaczny wzrost w porównaniu do poprzedniego badania, bo aż 10,1 pkt proc. Powodów do zadowolenia nie ma Polska 2050 Szymona Hołowni. Wynik sondażowy stopniał aż o 7 pkt proc. i wynosi 10,9 proc.

Poza podium tradycyjnie znalazła się Lewica, którą wskazało 7,1 proc. respondentów. To spadek o 1,2 pkt proc. w porównaniu do poprzedniego badania. Znacząco straciła Konfederacja, bo aż 3,9 pkt proc. Aktualnie chce na nią oddać głos 5,4 proc. uprawnionych do głosowania. PSL-Koalicja Polska rutyniarsko lewituje wokół progu wyborczego, z poparciem na poziomie 5 proc. Niezdecydowanych wyborców jest 11,8 proc., a frekwencja wynosi 49,3 proc.

To nie jest już “efekt Tuska” tylko “łomot od Tuska”. To badanie kończy temat jakichkolwiek transferów politycznych z Koalicji Obywatelskiej do formacji Szymona Hołowni. Politycy którzy się wcześniej zdecydowali na takie posunięcie mogą czuć gorycz porażki. Pula biorących miejsc na listach wyborczych u Szymona Hołowni drastycznie się zmniejszyła. Co więcej, gdy dojdzie do rozmów na temat ewentualnej wspólnej listy, Donald Tusk może postawić weto i nie zgodzić się na dobre miejsca dla “Kałuż”.

Źródło – Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie