Polityka i Społeczeństwo

To najważniejszy apel Rafała Trzaskowskiego na dziś. “Jeżeli się wszyscy zmobilizujemy, to zwyciężymy!”

Trzaskowski w Gdańsku
Flickr.com

Rafał Trzaskowski ostatni dzień kampanii wyborczej rozpoczął od konferencji prasowej w Sycowie o 6 rano. Kolejnymi miastami na trasie kampanijnego busa są Oborniki Śląskie, Świdnica, Kłodzko, Nysa, Racibórz i Rybnik. W Świdnicy kandydat na prezydenta apelował o mobilizację wyborczą, która będzie kluczowa w niedzielę.

W rytmie hitu “Jeszcze będzie przepięknie”, który towarzyszy wszystkim wiecom kandydata, Rafał Trzaskowski przywitał się z publicznością, a ta mu gromko kilkukrotnie wyskandowała “Jesteśmy z Tobą!”, “Wygramy”, “Pozdrawiamy!”.

Kandydat demokratów rozpoczął od przytoczenia słów Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że Trzaskowski nie ma polskiego serca i polskiej duszy, na co zgromadzeni zareagowali buczeniem i zaczęli krzyczeć “Precz z Kaczorem!”. Trzaskowski powiedział, że te wybory są o tym, czy nadal będzie się nas dzielić, czy nadal będzie panowała nienawiść – To co widzimy przez ostatnie dni, tygodnie i lata, to jest przez cały czas próba dzielenia nas, szczucia na nas. To jest próba siania nienawiści od rana do wieczora – mówił do tłumu.

Trzaskowski przypomniał słowa, jakie padły z ust wielu polityków PiS o zdrajcach i hołocie. Mówił o panującej wśród środowiska PiS-u homofobii oraz antysemityzmie i zapytał – Czy słyszeliście kiedykolwiek takie słowa z ust polityków opozycji? O tym są właśnie te wybory – mówił i dodał – Gdzie jest prezydent Rzeczpospolitej, który sam powinien powiedzieć temu “Mamy dość!”. 

Kandydat sił prodemokratycznych powiedział, że już od poniedziałku możemy się zająć odbudowywaniem więzi i możliwości rozmawiania ze sobą – Ja nie należę do tych polityków, którzy chcą cały czas dzielić. Wręcz przeciwnie. Chcę żebyśmy ze sobą rozmawiali, chcę żebyśmy budowali – podkreślał w Świdnicy.

Trzaskowski mówił na wiecu, że Polska potrzebuje równowagi dlatego, że ta zdeprawowana władza od wielu miesięcy myśli tylko o sobie i o tym jak się uwłaszczyć na państwie – Kaczyńskiemu i Andrzejowi Dudzie zależy tylko na gołej władzy, bo nie mają żadnego pomysłu na Polskę. Jedynym pomysłem jest to, żeby nas atakować – grzmiał. Odniósł się też do TVP mówiąc, że tam jest tylko kłamstwo, atak i stek manipulacji.

Prezydent Warszawy przypomniał, że opozycja wygrała wybory do Senatu 320 głosami w jednym okręgu wyborczym, co poskutkowało tym, że dzisiaj ma większość w izbie wyższej – Jeżeli się wszyscy zmobilizujemy, jeżeli wszyscy będziemy przekonywać innych to zwyciężymy! – krzyknął do wiecujących.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie