Polityka i Społeczeństwo

To najważniejszy apel Rafała Trzaskowskiego na dziś. “Jeżeli się wszyscy zmobilizujemy, to zwyciężymy!”

Trzaskowski w Gdańsku
Flickr.com

Rafał Trzaskowski ostatni dzień kampanii wyborczej rozpoczął od konferencji prasowej w Sycowie o 6 rano. Kolejnymi miastami na trasie kampanijnego busa są Oborniki Śląskie, Świdnica, Kłodzko, Nysa, Racibórz i Rybnik. W Świdnicy kandydat na prezydenta apelował o mobilizację wyborczą, która będzie kluczowa w niedzielę.

W rytmie hitu “Jeszcze będzie przepięknie”, który towarzyszy wszystkim wiecom kandydata, Rafał Trzaskowski przywitał się z publicznością, a ta mu gromko kilkukrotnie wyskandowała “Jesteśmy z Tobą!”, “Wygramy”, “Pozdrawiamy!”.

Kandydat demokratów rozpoczął od przytoczenia słów Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że Trzaskowski nie ma polskiego serca i polskiej duszy, na co zgromadzeni zareagowali buczeniem i zaczęli krzyczeć “Precz z Kaczorem!”. Trzaskowski powiedział, że te wybory są o tym, czy nadal będzie się nas dzielić, czy nadal będzie panowała nienawiść – To co widzimy przez ostatnie dni, tygodnie i lata, to jest przez cały czas próba dzielenia nas, szczucia na nas. To jest próba siania nienawiści od rana do wieczora – mówił do tłumu.

Trzaskowski przypomniał słowa, jakie padły z ust wielu polityków PiS o zdrajcach i hołocie. Mówił o panującej wśród środowiska PiS-u homofobii oraz antysemityzmie i zapytał – Czy słyszeliście kiedykolwiek takie słowa z ust polityków opozycji? O tym są właśnie te wybory – mówił i dodał – Gdzie jest prezydent Rzeczpospolitej, który sam powinien powiedzieć temu “Mamy dość!”. 

Kandydat sił prodemokratycznych powiedział, że już od poniedziałku możemy się zająć odbudowywaniem więzi i możliwości rozmawiania ze sobą – Ja nie należę do tych polityków, którzy chcą cały czas dzielić. Wręcz przeciwnie. Chcę żebyśmy ze sobą rozmawiali, chcę żebyśmy budowali – podkreślał w Świdnicy.

Trzaskowski mówił na wiecu, że Polska potrzebuje równowagi dlatego, że ta zdeprawowana władza od wielu miesięcy myśli tylko o sobie i o tym jak się uwłaszczyć na państwie – Kaczyńskiemu i Andrzejowi Dudzie zależy tylko na gołej władzy, bo nie mają żadnego pomysłu na Polskę. Jedynym pomysłem jest to, żeby nas atakować – grzmiał. Odniósł się też do TVP mówiąc, że tam jest tylko kłamstwo, atak i stek manipulacji.

Prezydent Warszawy przypomniał, że opozycja wygrała wybory do Senatu 320 głosami w jednym okręgu wyborczym, co poskutkowało tym, że dzisiaj ma większość w izbie wyższej – Jeżeli się wszyscy zmobilizujemy, jeżeli wszyscy będziemy przekonywać innych to zwyciężymy! – krzyknął do wiecujących.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie