Polityka i Społeczeństwo Wojna

To nagranie z Chersonia obiegło cały świat. Pokazuje niebywałą odwagę Ukraińców

Media społecznościowe obiegło nagranie z Chersonia. 300-tysięczne miasto zostało trzy dni temu zajęte przez rosyjską armię.

Rosyjska armia po zaciętych walkach zajęła trzy dni temu pierwsze znaczące miasto. To Chersoń na południu Ukrainy. Szturm na 300-tysięczne miasto rozpoczął się w nocy z poniedziałku na wtorek. We wtorkowy wieczór pojawiły się informacje, że miasto jest otoczone i trwają ciężkie walki. W czwartek zostało opanowane przez okupantów.

Mer miasta Ihor Kołychajew poinformował, że w budynku miejskiej administracji rozmawiał z przedstawicielami rosyjskich sił, aby poprosić, by nie strzelano do ludzi – Mamy ogromne trudności ze zbieraniem i chowaniem ciał ofiardostawami żywności i leków (…), udzielaniem pomocy w wypadkach – poinformował. Miastu grozi katastrofa humanitarna.

Rosyjska artyleria i lotnictwo praktycznie w całej Ukrainie atakuje ludność cywilną. W sieci pojawiły się nagrania strzelających do bezbronnych obywateli rosyjskich żołnierzy. Z najnowszych informacji wynika, że są także używani jako “żywe tarcze”. Przemówienia Wołodymyra Zełenskiego sprawiają, że duch bojowy i morale cywilów utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. To bardzo zła wiadomość dla Kremla.

Media społecznościowe obiegło nagranie właśnie z zajętego przez najeźdźców Chersonia. Widać na nim jak ukraińscy obywatele z gołymi rękami starają się zahamować rosyjskie wojska. Kładą się im pod koła.

Niesamowite nagranie, które rzekomo pochodzi z Chersonia, ukazuje miejscowych cywilów, którzy bardzo dosłownie używają swoich ciał, by stanąć na drodze okupacyjnym siłom rosyjskim. Nawet przy nadjeżdżających wozach i strzałach (zdaje się, że w powietrze), oni nawet nie drgną – pisze na Twitterze Kevin Rothrock.

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie