Polityka i Społeczeństwo

To może być szok dla polityków PiS. Tak dziennikarze TVN24 zareagowali na przyjęcie uderzającej w ich stację ustawy

OleksSH / shutterstock

Po przegłosowaniu “lex TVN”, w mediach społecznościowych pojawiły się apele, żeby TVN24 nie zapraszał polityków PiS. Od kilku dni nie widać ich w stacji.

W ubiegły piątek obóz władzy wspólnie z przystawkami przejechał walcem legislacyjnym przez Sejm i w ciągu dwóch godzin uchwalił “lex TVN”. Przez media społecznościowe przetoczyła się fala apeli i próśb, żeby w rewanżu nie zapraszać polityków Zjednoczonej Prawicy do stacji. Od kilku dni w TVN24 próżno szukać reprezentantów obozu rządzącego.

– Trudno sobie wyobrazić, że równocześnie prosimy Polaków o wsparcie i podpisywanie petycji w obronie TVN, a politycy PiS na naszej antenie przekonują, jak bardzo lex TVN jest potrzebny – mówi jeden z dziennikarzy TVN24 w rozmowie z branżowym Press.pl. Odgórnego zakazu zapraszania PiS-owców nie ma. – Niedługo zaczną się znowu pojawiać. Po to też jesteśmy, żeby przepytywać i rozliczać rządzących – dodaje.

Od piątku w programach publicystycznych TVN24 nie pojawili się politycy związani ze Zjednoczoną Prawicą. Nie było ich w “Faktach po Faktach”, “Kropce nad i” Moniki Olejnik czy “Tak jest” Andrzeja Morozowskiego.

Ustawa trafiła już na biurko prezydenta. Według informacji pojawiających się w mediach, w Pałacu Prezydenckim trwa burza mózgów. Podobno prezydent Andrzej Duda skłania się do zawetowania ustawy wywłaszczającej amerykański kapitał w mediach. Jego doradcy odwodzą go od tego zamiaru, bowiem uważają, że będzie to wyraz uległości wobec Stanów Zjednoczonych oraz polskiej opozycji.

Źródło: Press.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie