Polityka i Społeczeństwo

To może być prawdziwy powód dymisji Szumowskiego! Prokuratura ma zeznania obciążające ministra?

wiceminister Cieszyński
Fot. Flickr

Dwa dni i dwie nagłe dymisje w Ministerstwie Zdrowia. Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że prokuratura ma zeznania obciążające Szumowskiego i Cieszyńskiego.

Łukasz Szumowski i Janusz Cieszyński są łączeni z zakupem maseczek od instruktora narciarstwa oraz respiratorów od handlarza bronią. Oba wątki bada podległa Zbigniewowi Ziobrze prokuratura. Ministrowie odchodzą z resortu zdrowia, gdy codzienna liczba zakażeń jest alarmująca. Jeszcze kilka dni temu nic nie wskazywało na tak szybkie dymisje. 10 dni temu Łukasz Szumowski w rozmowie z WP.pl zapewniał, że nigdzie się nie wybiera – W takiej sytuacji jaką mamy, nie można w ogóle rozmawiać o opuszczaniu okrętu. Jestem żeglarzem i sternikiem, wiem, że takich rzeczy się nie robi – mówił portalowi.

Łukasz Szumowski i resort zdrowia to nie tylko dziwne zakupy sprzętu medycznego w czasie epidemii. To również afera związana z przyznawaniem dotacji przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) ośmiornicy spółek powiązanych z rodziną Szumowskich. Minister zdrowia na wczorajszej konferencji zapewniał, że rezygnacja z funkcji nie jest związana z jakimkolwiek śledztwem.

Dymisję Szumowskiego i Cieszyńskiego w trochę innym świetle niż minister przedstawia Gazeta Wyborcza. Według źródeł gazety sytuacja wokół panów z resortu zdrowia bardzo się zagęściła – Jeden ze świadków miał obciążyć odpowiedzialnością obu ministrów. Prawdopodobnie chodzi o osobę z wewnątrz ministerstwa, która była nakłaniana do podpisywania ryzykownych zamówień i wypłacania pieniędzy – pisze dziennik.

Od wczoraj obóz rządzący wystawia laurki ministrom. Premier Mateusz Morawiecki dziękował Szumowskiem za pracę w ministerstwie – Moim zdaniem i dzisiaj Polacy oceniają tak wysoko pracę profesora Szumowskiego i historia oceni go niezwykle wysoko – mówił szef rządu. Zobaczymy jak mu podziękuje Zbigniew Ziobro.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie