Polityka i Społeczeństwo

To może być jedyny sposób na utrzymanie władzy. Kaczyński jednak rozpisze jednak przyspieszone wybory?

Flickr.com/PiS

Jeśli sejmowa ratyfikacja Funduszu Odbudowy odbędzie się bez zagwarantowania uczciwości i transparentności wydatkowania pieniędzy, a jednocześnie posłużą do tego głosy (podobno) opozycyjnej Lewicy, Jarosław Kaczyński dostanie niemal 800 mld zł na przekupowanie Polaków do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. To potężny instrument, który może tchnąć w Prawo i Sprawiedliwość nowe siły witalne.

Dziś Zjednoczona prawica gnije od środka, koalicjanci nieustannie wybijają się na niepodległość, a posłowie zaczynają mieć dosyć tego bajzlu i odchodzą z klubu parlamentarnego partii rządzącej. Tego się już nie da poukładać w taki sposób, aby zneutralizować odór rozkładu i pokazać Polakom zdjęcia zgodnego obozu władzy, który ich dobro stawia wyżej niż dobro własne. Dość powszechnie mówi się też o tym, że obecni rządzący są najbardziej skorumpowaną ekipą po 1989 roku i zaczyna to być zupełnie naturalne stwierdzenie.

Wybory mogą być swego rodzaju resetem, który pozwoli Jarosławowi Kaczyńskiemu zostawić ten syf za sobą. Powie Polakom, że potrzebuje ich zgody na rozdysponowanie 250 mld euro i to może trafić na podatny grunt. Do tego dochodzi zupełne zdemolowanie relacji wewnątrz opozycji, ponieważ na dziś jedynie Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe realnie potrafią ze sobą współpracować w najbardziej fundamentalnych obszarach. Szymon Hołownia marzy o byciu grabarzem PO, Lewica sprzedała się Kaczyńskiemu i słania się na nogach, a Konfederacja brzydzi się nawet zwyczajną rozmową z innymi środowiskami opozycyjnymi.

Kiedy te wybory mogłyby zostać rozpisane? Najbardziej optymalny wydaje się czas na wiosnę 2022 roku i zrobienie tego poprzez wytrych jakim konstytucyjnie jest nieuchwalenie budżetu przez Sejm. Wtedy nie trzeba prosić opozycji o poparcie wniosku o samorozwiązanie Sejmu. Zresztą, to właśnie na wiosnę 2022 roku zaczną do naszego kraju spływać pierwsze pieniądze w ramach unijnego Funduszu Odbudowy.

Źródło: „Newsweek”

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie