Polityka i Społeczeństwo

To może być dla Morawieckiego za wiele. Duda weźmie się za naprawianie Polskiego Ładu? “Wskażemy rządowi korekty”

Fot. Adam Guz/KPRM

Po falstarcie Polskiego Ładu obóz rządzący rzucił się do naprawiania tego projektu. W łatanie Ładu chce włączyć się też prezydent Andrzej Duda.

Sejm przegłosował Polski Ład, Andrzej Duda go podpisał i 1 stycznia 2022 roku program wszedł w życie. Zaliczył gigantyczny falstart, zirytował szereg grup zawodowych i teraz kojarzy się tylko z chaosem i niepokojem o wysokość zarobków. Rząd ruszył więc do rozpaczliwej naprawy Ładu, choć potężna wpadka wizerunkowa została już zaliczona.

Co ciekawe, okazuje się, że w naprawę programu chce włączyć się Andrzej Duda.

Pan prezydent sprawę uważnie pilotuje. Jego przedstawiciele rozmawiają z przedstawicielami rządu. Rząd już zapowiedział korekty. My będziemy wskazywać też rządowi punkty, które naszym zdaniem wymagają pewnej korekty. To wszystko się już dzieje i te rozmowy będą trwały – powiedział szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot na antenie Radia Plus.

Szrot został też zapytany, czy prezydent jest zadowolony z tego, jak wygląda realizacja Polskiego Ładu. Szef gabinetu głowy państwa stwierdził, że „większość tych rozwiązań jest korzystna dla Polaków, dla polskiej gospodarki”, ale „program wymaga korekt, to jest oczywiste”.

Szrot nie chciał zdradzić, czy Andrzej Duda przekaże rządowi jakieś konkretne wskazówki.

Myślę, że rząd będzie to komunikował, jak już przygotowane zostaną tych korekt ostateczne wersje – powiedział współpracownik prezydenta.

Skoro Duda widzi potrzebę korekty Ładu, to pojawia się pytanie, czemu podpisał tę ustawę. Może należało przekazać uwagi przed podpisem? Paweł Szrot zapewnił, że prezydent zawsze przygląda się przekazywanym mu projektom.

Podpis pana prezydenta nigdy nie jest formalnością, pan prezydent zawsze bada projekty, które do niego trafiają, weryfikuje przede wszystkim, pod względem konstytucyjności – stwierdził, zapytany o to, czy Duda podpisze projekt drugiej tarczy antyinflacyjnej.

Myślę, że pan prezydent pozytywnie ocenia ten projekt, bo on jest korzystny z punktu widzenia interesów Polaków, polskich rodzin, polskich gospodarstw domowych, jest wręcz niezbędny (…) Jestem przekonany, że pan prezydent po analizie go podpisze – oświadczył szef gabinetu prezydenta.

Źródło: Radio Plus

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie