Polityka i Społeczeństwo

To może być atomowa broń rządu w stosunku do osób, które nie chcą się szczepić. Chodzi o program 500 Plus

fot. P.Tracz/KPRM

Rządowy program 500 plus może stać się bronią atomową rządzących wobec osób, które nie chcą skorzystać z dobrowolnych szczepień.

Sytuację demograficzną miał poprawić program 500 plus. Gdy ustawa o 500 plus wchodziła w życie, w ocenie skutków regulacji zapisano przeciwdziałanie spadkowi demograficznemu w Polsce. Tej wersji wydarzeń obóz rządzący trzymał się około trzech lat, aby potem zmienić narrację i forsować przekaz o pomocy socjalnej.

Dane o liczbie urodzeń pokazują klęskę rządowego programu. W tej sprawie zamówiono nawet ekspertyzy za prawie 600 tys. zł, których celem jest zbadanie i określenie warunków do poprawy kondycji demograficznej Polski wraz z rekomendacjami zmian w obszarze godzenia życia zawodowego i prywatnego.

Tymczasem, jak donosi Radio Zet, program może się stać rządową bronią atomową, zastosowaną wobec osób, które nie będą chciały się dobrowolnie zaszczepić – Program może także stać się narzędziem umożliwiającym złożenie propozycji nie od odrzucenia osobom, które nie zechcą skorzystać z dobrowolnego szczepienia na COVID-19. Prawo do świadczenia może zostać uzależnione od przyjęcia szczepionkiinformuje radio.

W ostatnim wywiadzie dla Wprost.pl, minister zdrowia Adam Niedzielski zasugerował, że dla osób niezaszczepionych mogą być wprowadzone ograniczenia w dostępie do niektórych świadczeń medycznych. Oczywiście wykluczył nagłe przypadki.

Zbliżają się także Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i na tym kierunku Europa także będzie musiała wprowadzić jakieś obostrzenia. Czynnikiem motywującym do zaszczepienia może być możliwość wejścia na stadion jedynie dla osób posiadających odpowiedni dokument, potwierdzający przyjęcie szczepionki. To tylko moje domysły, bo zapewne wiele będzie zależało od tempa szczepień.

Na razie rząd oficjalnie nic nie mówi na temat powiązania 500 plus z programem szczepień – Rząd oficjalnie nie porusza tego tematu, zapewne jest to jeden z pomysłów poruszanych podczas spotkań rządu. Najbliższe miesiące pokażą, czy PiS będzie musiał sięgnąć po taką broń atomową w ostatnim etapie walki z pandemią COVID-19 – pisze Radio Zet.

Źródło RadioZet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie