Polityka i Społeczeństwo

To mogłoby zupełnie pogrążyć Szumowskiego! Ziobro ma mieć poważny dowód obciążający byłego ministra zdrowia

YouTube/ Janusz Jaskółka

Dwa dni temu Gazeta Wyborcza napisała, że w śledztwie dotyczącym respiratorów i maseczek pojawiły się zeznania obciążające Szumowskiego i Cieszyńskiego. Dzisiejsze wydanie gazety opisuje kolejne scenariusze. 

Jeden ze świadków miał obciążyć odpowiedzialnością obu ministrów. Prawdopodobnie chodzi o osobę z wewnątrz ministerstwa, która była nakłaniana do podpisywania ryzykownych zamówień i wypłacania pieniędzy – pisała dwa dni temu Gazeta Wyborcza.

Dzisiejsze wydanie Gazety Wyborczej pisze o kolejnych scenariuszach. Według źródeł gazety prokuratura znalazła dowód na to, że w styczniu 2020 r. minister zdrowia był we Włoszech z Łukaszem G.

G. to instruktor narciarstwa od którego zakupiono wadliwe maseczki ochronne, a Szumowski zaprzeczał do tej pory, że spędził z nim ferie. Na stole leży także wariant z gatunku atomowych – Ziobro złożył Szumowskiemu „propozycję nie do odrzucenia”. Albo składa rezygnację, albo dostaje zarzuty – pisze gazeta. Taka wersja krąży wśród osób uważających, że to kolejna odsłona rozgrywki między ministrem sprawiedliwości i Mateuszem Morawieckim.

Według informacji gazety, rezygnacja Łukasza Szumowskiego zaskoczyła szefa rządu. Morawiecki był wtedy na Śląsku i miał ogłosić kolejny “sukces rządu”, którym były przyznane pieniądze na organizację imprez siatkarskich. W pośpiechu zmieniono plan konferencji Jego ludzie byli zaskoczeni i nieprzygotowani, dlatego nie przedstawili jeszcze jego następcymówi Wyborczej polityk PiS. W partii słychać również, że rezygnacja jest wizerunkowo nie najlepsza dla formacji.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie