Pandemia Polityka i Społeczeństwo Satyra polityczna

To mógł wymyślić tylko Duda. Zarzucił Trzaskowskiemu, że za rządów Platformy…Zresztą, sami posłuchajcie [VIDEO]

Andrzej Duda kampania

– W czasach, kiedy rządziła Platforma Obywatelska, której członkiem jest pan Rafał Trzaskowski, Rosja napadała na Ukrainę, a Polska była cały czas oparta wyłącznie na obecności naszej armii u nas i wielu ludzi bardzo się obawiało – powiedział Andrzej Duda przed wylotem do Stanów Zjednoczonych. Śmiać się czy płakać?

Kampania prezydencka wchodzi w decydującą fazę. I trudno oprzeć się wrażeniu, że im bliżej niedzieli, tym większe bzdury wymyślają sztabowcy Andrzeja Dudy, a i sam prezydent jest w “formie”. Widzieliśmy już podstawionego “Amerykanina” z Wirginii, który brzmiał jakby skończył angielski na poziomie podstawowym, styl Agaty Dudy wychwalał “projektant” Christian Paul, znany tylko “Wiadomościom” TVP.

W poniedziałek internet zalała fala memów, po tym jak Andrzej Duda w ortalionie “ratował” powodzian, wcześniej nazywając rząd PO-PSL “gorszym niż koronawirus”. Kiedy wydawało się, że granice absurdu są już przekroczone, wydarzyło się TO:

Nie przesłyszeliście się. Andrzej Duda TO powiedział. I w sumie można by się śmiać, załamywać ręce, albo nawet wkurzyć. Ale to nie ma sensu. Do wyborów jest jeszcze trochę czasu, więc podrzucamy prezydentowi jeszcze kilka zarzutów, za które odpowiada Platforma Obywatelska, gdy rządziła:

– Wirus ebola pochłonął tysiące ofiar śmiertelnych
– Nie udało się wygasić konfliktu w Strefie Gazy
– Zamachowiec zdetonował dwie bomby na maratonie bostońskim
– Katastrofie uległ największy statek pasażerski Concordia
– Potężne trzęsienie ziemi i tsunami nawiedziło Japonię

Takich dramatycznych historii z czasów rządów PO-PSL można by wymienić przynajmniej kilkadziesiąt. Gdyby prezydent Duda nie chciał uderzać w tak poważne tony, może spokojnie obwinić rząd Platformy o zakończenie kariery przez Adama Małysza lub po prostu – zbyt chłodne lata i ciepłe zimy. Wina Platformy, wina Tuska, teraz wina Trzaskowskiego. Zresztą Twitter szybko zareagował na słowa prezydenta w wiadomy sposób:

Zdjęcie: Dziurek/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie