Pandemia Polityka i Społeczeństwo

To ma zdecydować o zwycięstwie Rafała Trzaskowskiego. Duda może tego nie powstrzymać

Prezydent Trzaskowski

Jeszcze w 2016 r. wyciekły tzw. “taśmy Schetyny”. Słychać było na nich, jak ówczesny szef PO kreślił strategię pokonania PiS. Miano realizować scenariusz pt. “ulica i zagranica”. Uliczne manifestacje i pomoc UE miały umożliwić obalenie partii Kaczyńskiego. Nie do końca się udało, ale teraz tego typu wizja może umożliwić wygraną Trzaskowskiemu.

Ulica…

Wirtualna Polska rozmawiała z jednym ze sztabowców obecnego kandydata PO na prezydenta. – Na wiece Rafała w całej Polsce przychodzą dziesiątki tysięcy ludzi. Wkurzonych ludzi. Hasło: “Mamy dość!” przypadkiem nie jest. Oddaje społeczną emocję wku… na władzę, która tę władzę w końcu zmiecie. To ludzie krzyczą: “mamy dość!”, my nie musimy. Nas ta fala gniewu sama niesie – powiedział.

To takie emocje mają pomóc PO w walce o Pałac Prezydencki.

Nieoczekiwana zmiana miejsc

Zresztą PO staje się przez to tym, czym był PiS pięć tal temu, czyli partią buntu. To Rafał Trzaskowski chce walczyć o polską prowincję i o nią zadbać. Mówi o “nowej Solidarności”. Tym samym planuje też zmobilizować elektorat antypisowski, by zagłosował on na niego. – Będzie to piekielnie trudne, ale nie niemożliwe – przekonują wp.pl rozmówcy z Platformy.

Do tego dojdzie wątek zagraniczny, ale nie w kwestii UE. Chodzi o potencjał głosów z zagranicy. PO liczy na to, że to poparcie polskich obywateli mieszkających poza granicami naszego kraju wpłynie na wynik wyborów i da w efekcie zwycięstwo Trzaskowskiego w starciu z Dudą.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie