Polityka i Społeczeństwo

To koniec kariery politycznej Beaty Szydło? Kaczyński podjął decyzję

PiS

Premier Mateusz Morawiecki powołał 21 doradców politycznych. W tym gronie zabrakło miejsca dla byłej premier Beaty Szydło.

Profil Beaty Szydło na Twitterze i Facebooku od dłuższego czasu świeci pustkami politycznymi z krajowego podwórka. Była premier pisze o pracy w Europarlamencie i wydarzeniach, jakie mają tam miejsce. Na Facebooku jedyną informacją dotyczącą wydarzeń w Polsce jest zamieszczona 1 marca grafika z Żołnierzami Wyklętymi oraz styczniowy wpis o wyzwoleniu obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Beata Szydło, w przeciwieństwie do np. eurodeputowanego Patryka Jakiego, zniknęła z życia politycznego.

Trochę więcej światła na zaginięcie byłej szefowej rządu rzuca Wprost.pl. Portal zwrócił uwagę, że wśród powołanych w ubiegłym tygodniu 21 doradców premiera Mateusza Morawieckiego nie ma Beaty Szydło. O samej grupie doradców pisze, że “zakon PC” chce mieć wpływ na decyzje podejmowane w rządzie.

Według informacji Wprost.pl, relacje Beaty Szydło z prezesem Jarosławem Kaczyńskim są bardzo złe – Można by powiedzieć, że Szydło przeszła do wewnętrznej opozycji. Ale ponieważ opozycja w PiS jest nielegalna, więc udała się na wewnętrzną emigrację – mówi rozmówca. Z tego powodu była premier nie jest dziś brana pod uwagę w rozważaniach na temat obsady żadnego stanowiska.

W rządzie wszyscy grają na siebie, formacja Zbigniewa Ziobry przygotowuje się do samodzielnego startu w wyborach, Jarosław Gowin walczy o swoją partię, a prezydent Andrzej Duda jest widywany na nartach. Danielowi Obajtkowi, złotemu dziecku Jarosława Kaczyńskiego, wystają już tylko usta znad poziomu bagna. Beata Szydło z Brukseli obserwuje rozwój wypadków i zdobywa europejskie doświadczenie. RMF FM i “Dziennik Gazeta Prawna” opublikowały dzisiaj badanie, w którym zapytano respondentów o najbardziej wpływową kobietę w krajowej polityce. Wygrała Beata Szydło.

Źródło Wprost.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie