Polityka i Społeczeństwo

To już wojna totalna! Banaś bierze pod lupę flagowy projekt PiS, będą zawiadomienia do prokuratury

Nieoczekiwany zwrot akcji ws. dymisji Mariana Banasia. W co gra prezes NIK?
Flickr.com/KPRM

Marian Banaś w radiu TOK FM zapowiedział wnioski do prokuratury. Sprawa dotyczy umoczonych przez PiS pieniędzy w budowę elektrowni Ostrołęka.

Około miliarda złotych poszło w błoto przy budowie elektrowni Ostrołęka. To była sztandarowa inwestycja PiS wokół której kręcili się politycy Prawa i Sprawiedliwości sześć lat temu w trakcie kampanii wyborczej. Gdy okazało się, że umoczono pieniądze w budowę bloku węglowego, posłowie PiS-u razem z Andrzejem Dudą przestali się tam pokazywać.

W marcu rozpoczęła się rozbiórka wielkiej PiS-owskiej inwestycji.

Gościem radia TOK FM była Marian Banaś, prezes Najwyższej Izby Kontroli. Rozmowa dotyczyła elektrowni Ostrołęka. Szef NIK zapowiedział wniosek do prokuratury w tej sprawie.

– Nasze prace są w ostatniej fazie. Mamy bardzo poważne ustalenia. To jest rozliczenie inwestycji, która kosztowała 1,3 mld zł, a tam są duże nieprawidłowości. Blok C nie został ukończony, a wydano ogromne pieniądze. To jest strata, która jest na barkach nas wszystkich – powiedział Banaś na antenie TOK FM.

Prowadzący rozmowę dopytywał o nazwiska członków rządu, które mogą się pojawić w zawiadomieniu do prokuratury. – To w tej chwili jest na etapie analizy. Ktoś musi za to odpowiedzieć – podkreślił.

Oprócz elektrowni Ostrołęka, kontrolerzy NIK przyglądają się również oczyszczalni ścieków “Czajka”, w której dochodziło do awarii. – Mamy do czynienia z dużą niegospodarnością i też będą zawiadomienia do prokuratury – zapowiedział i dodał, że może chodzić o urzędników warszawskiego ratusza. Najwyższa Izba Kontroli bada także, na co przeznaczane są pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości, którymi zarządza Ministerstwo Sprawiedliwości podległe Zbigniewowi Ziobrze.

Źródło: TokFM.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie