Polityka i Społeczeństwo

To już wojna totalna! Banaś bierze pod lupę flagowy projekt PiS, będą zawiadomienia do prokuratury

Nieoczekiwany zwrot akcji ws. dymisji Mariana Banasia. W co gra prezes NIK?
Flickr.com/KPRM

Marian Banaś w radiu TOK FM zapowiedział wnioski do prokuratury. Sprawa dotyczy umoczonych przez PiS pieniędzy w budowę elektrowni Ostrołęka.

Około miliarda złotych poszło w błoto przy budowie elektrowni Ostrołęka. To była sztandarowa inwestycja PiS wokół której kręcili się politycy Prawa i Sprawiedliwości sześć lat temu w trakcie kampanii wyborczej. Gdy okazało się, że umoczono pieniądze w budowę bloku węglowego, posłowie PiS-u razem z Andrzejem Dudą przestali się tam pokazywać. W marcu rozpoczęła się rozbiórka wielkiej PiS-owskiej inwestycji.

Gościem radia TOK FM była Marian Banaś, prezes Najwyższej Izby Kontroli. Rozmowa dotyczyła elektrowni Ostrołęka. Szef NIK zapowiedział wniosek do prokuratury w tej sprawie.

– Nasze prace są w ostatniej fazie. Mamy bardzo poważne ustalenia. To jest rozliczenie inwestycji, która kosztowała 1,3 mld zł, a tam są duże nieprawidłowości. Blok C nie został ukończony, a wydano ogromne pieniądze. To jest strata, która jest na barkach nas wszystkich – powiedział Banaś na antenie TOK FM.

Prowadzący rozmowę dopytywał o nazwiska członków rządu, które mogą się pojawić w zawiadomieniu do prokuratury. – To w tej chwili jest na etapie analizy. Ktoś musi za to odpowiedzieć – podkreślił.

Oprócz elektrowni Ostrołęka, kontrolerzy NIK przyglądają się również oczyszczalni ścieków “Czajka”, w której dochodziło do awarii. – Mamy do czynienia z dużą niegospodarnością i też będą zawiadomienia do prokuratury – zapowiedział i dodał, że może chodzić o urzędników warszawskiego ratusza. Najwyższa Izba Kontroli bada także, na co przeznaczane są pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości, którymi zarządza Ministerstwo Sprawiedliwości podległe Zbigniewowi Ziobrze.

Źródło: TokFM.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie