Polityka i Społeczeństwo

To już trwały trend! Nowy sondaż to kolejny kubeł zimnej wody na rozgrzane głowy polityków PiS

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości spada i można w tym przypadku mówić już o trendzie. To nie jest jeden czy dwa sondaże, ale pięć pokazujących to samo.

Dwa tygodnie temu zaczęło się niewinnie. Rządowy CBOS pokazał, że poparcie dla Zjednoczonej Prawicy spadło o 7 pkt proc. Niewiele osób wzięło ten sondaż na poważnie i w sieci zaczęły się pojawiać żarty mówiące o tym, że to może być element jakiejś wewnętrznej rozgrywki w PiS- lub walka o posady z CBOS.

Okazuje się jednak, że badanie przeprowadzone przez CBOS było prawdziwe.

Wczoraj pojawiły się cztery sondaże i w każdym z nich Prawo i Sprawiedliwość zanurkowało ze swoim poparciem. Badanie przeprowadzone przez pracownię Kantar dla “Gazety Wyborczej” pokazało, że wspólna lista Platformy Obywatelskiej i Polski 2050 Szymona Hołowni w cuglach wygrywa z listą wyborczą obozu rządzącego.

Dzisiejsze wydanie “Rzeczpospolitej” publikuje kolejny sondaż, który nie przynosi dobrych wieści dla partii władzy. Z badania pracowni IBRIS wynika, że PiS może liczyć na 30 proc. poparcia i jest to spadek o prawie 6 pkt proc. 21 proc. ankietowanych wskazało Koalicję Obywatelską, a 13 proc. respondentów wybiera Polskę 2050 Szymona Hołowni.

Nowa Lewica (Lewica) może liczyć na 8 proc. wyborczych głosów, a Konfederacja na 6 proc. Od pewnego czasu można zaobserwować mijanie się obu formacji w sondażach. Raz Lewica jest czwarta, a niekiedy Konfederacja zajmuje to miejsce. To nie świadczy o sile narodowców tylko o słabości polskiej lewicy.  Polskie Stronnictwo Ludowe może liczyć na 5 proc. głosów.

“Rzeczpospolita” przeliczyła również, jak w takim układzie rozłożyłyby się mandaty. PiS uzyskałoby 189 miejsc w parlamencie, Koalicja Obywatelska 127, Polska 2050 71, Lewica 38, Konfederacja 22, PSL 11, a Mniejszość Niemiecka jeden.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie