Polityka i Społeczeństwo

To już pewne? Ryszard Terlecki potwierdza, KTO zastąpi Dworczyka w KPRM

Już wiadomo, kto zastąpi Michała Dworczyka w roli szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ryszard Terlecki potwierdził medialne doniesienia.

Michał Dworczyk podał się do dymisji w miniony piątek. Jako powód podaje się przede wszystkim aferę mailową, ale wydaje się, że rezygnacja szefa KPRM pomogła Mateuszowi Morawieckiemu w wewnętrznej wojence z Jackiem Sasinem. Ostatecznie premier zachował posadę, a z rządem pożegnał się szef jego kancelarii.

Skoro zwalniają, to znaczy, że będą zatrudniać. Portal i.pl poinformował, że najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Dworczyka jest… Marek Kuchciński, były marszałek Sejmu, bohater afery samolotowej. W czwartek te doniesienia potwierdził Ryszard Terlecki.

Wszystko wskazuje na to, że Marek Kuchciński zostanie nowym szefem KPRM – przyznał wicemarszałek Sejmu na antenie Polsat News. – To jest decyzja, która zapadła, ale prezydium komitetu pozostawiło Markowi Kuchcińskiemu jeszcze trochę czasu do przeanalizowania swoich przyszłych zadań, obsady personalnej. Myślę, że powołanie będzie w najbliższych dniach – dodał Terlecki. Jak podkreślił, „nie słyszał żadnych uwag” ze strony premiera. Na wymowne pytanie, czy nowy szef KPRM będzie używał prywatnego maila, Terlecki odparł, że „nie słyszał, by Kuchciński używał prywatnej skrzynki mailowej do służbowej korespondencji”.

Marek Kuchciński jest bowiem pamiętany jako „latający marszałek”. W lipcu 2019 roku ujawniono, że Kuchciński, ówczesny marszałek Sejmu, wykorzystywał rządowy samolot do prywatnych lotów, zabierał na pokład swoją rodzinę. Gdy sprawa stała się głośna, polityk przelał 15 tys. zł na cele charytatywne, zapewne licząc, że sprawa ucichła. Nie ucichła, Kuchciński musiał zrezygnować z funkcji marszałka. Od tamtej pory zniknął z pierwszego politycznego rzędu, teraz do niego powraca.

Źródło: Polsat News, Polityczne.info

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie