Polityka i Społeczeństwo

To już pewne. Jacek Kurski znów zasiądzie w fotelu prezesa TVP

Flickr.com/Ministerstwo Obrony Narodowej

Koniec epopei związanej z odejściem i powrotem Jacka Kurskiego z TVP. Już wszystko jasne – Kurski ponownie zasiądzie w fotelu prezesa Telewizji Publicznej.

Drogę do powtórnego prezesowania otworzyła Jackowi Kurskiemu rezygnacja Macieja Łopińskiego. Łopiński pełnił funkcję p.o prezesa, teraz tę funkcję obejmie Kurski.

W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. prezesa Zarządu TVP Pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP zostało powierzone Panu Jackowi Kurskiemu – taki komunikat opublikowało Centrum Informacji TVP.

Kurski wraca na fotel prezesa po kilku miesiącach. W marcu odszedł z TVP – był to efekt wojenki z Andrzejem Dudą. Prezydent żądał dymisji Kurskiego w zamian za podpisanie ustawy gwarantującej blisko 2 mld złotych dla mediów publicznych. I tak się stało – Kurski ustąpił, Duda ustawę podpisał, TVP dostało ogromne pieniądze… a były prezes wkrótce powrócił do Telewizji Publicznej jako „doradca zarządu”.

Triumfalny powrót Kurskiego do zarządu nastąpił w maju. Przewodniczący RMN, Krzysztof Czabański, zarządził wówczas głosowanie w tej sprawie, które rozstrzygnęło się na korzyść Kurskiego dzięki głosom polityków PiS.

Co ciekawe, dziś miała zebrać się Rada Mediów Narodowych, a jednym z celów spotkania miał być właśnie wybór prezesa TVP. Cytowany wyżej komunikat sugeruje, że… prezes został wybrany przez zebraniem.

Kompletnie nie rozumiem, co znaczy „zostało powierzone”? Jeśli zarząd jest wieloosobowy, to obowiązki przebywającego na urlopie pełni inny członek zarządu. Co to za tryb „zostało powierzone”? – zastanawia się Juliusz Braun, były prezes TVP w rozmowie z Money.pl.

 Widać, że do ostatniej chwili były tam jakieś wojny, które skończyły się jakąś dziwaczną formułą. Żeby nie powołać na prezesa – ale żeby jednak Kurski tym prezesem był – kwituje Braun.

Źródło: Gazeta.pl, Money.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie