Polityka i Społeczeństwo

To już obsesja? Inflacja, kryzys, afery, a Morawiecki wypytuje o Tuska. “Który jest prawdziwy?”

Nie ma się co dziwić, że największym problemem Mateusza Morawieckiego jest Donald Tusk. Jednak wypowiedź premiera budzi zdumienie.

Od momentu powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki, obóz rządzący jest wystraszony. Nie ma się co dziwić, że lider największej partii opozycyjnej spędza sen z powiek politykom Prawa i Sprawiedliwości. Wczoraj dał temu wyraz Mateusz Morawiecki, ale tym samym wprawił w zdumienie dziennikarzy i komentatorów politycznych.

List pięciu frakcji

– Rekordy zakażeń, potężny kryzys na granicy, kolejne dni naliczanych kar nałożonych na Polskę… A polski premier zatrzymał się wchodząc do sejmu (pierwszy raz od niepamiętnych czasów), żeby podzielić się z dziennikarzami dręczącym go pytaniem, który Donald Tusk jest prawdziwy – napisała Agata Adamek, sejmowa reporterka TVN24.pl

Pięć największych frakcji Parlamentu Europejskiego wysłało list do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, wzywając ją do tego, by powstrzymała się od zatwierdzania polskiego Krajowego Planu Odbudowy do czasu spełnienia wszystkich warunków wynikających z rozporządzenia w sprawie Funduszu Odbudowy

Pod listem podpisały się Europejska Partia Ludowa, Socjaldemokraci, Liberałowie, Zieloni i skrajna lewica. Europosłowie uważają, że nie wystarczy, żeby polskie władze zobowiązały się do likwidacji Izby Dyscyplinarnej. Do takiej interpretacji skłania się np. szef rady Europejskiej Charles Michel, a także niektórzy w Komisji Europejskiej.

Morawiecki pyta, Platforma odpowiada

– Kto jest przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej? Donald Tusk. Ten sam pan Donald Tusk, który jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. PO również domagała się tego, aby odrzucić Polski KPO. Później pan Donald Tusk wnioskował o to, żeby ten plan przyznać. Ale jestem co nieco zakłopotany, który pan Donald Tusk jest prawdziwy? – pytał Morawiecki.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie