Polityka i Społeczeństwo

To już nie są żarty! W amerykańskim Kongresie dyskutowano o… UFO. “Potencjalne zagrożenie”

Podczas publicznego wysłuchania w Kongresie wyższą rangą urzędnicy z Pentagonu przedstawili informacje na temat… UFO. Ich zdaniem udokumentowane niezidentyfikowane zjawiska mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju. Przy okazji upubliczniono dwa nagrania obiektów o niejasnym pochodzeniu.

UFO istnieje?

W ramach posiedzenia podkomisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów głos zabrali m.in. Scott Bray, zastępca dyrektora wywiadu marynarki wojennej, oraz Ronald Moultrie, podsekretarz obrony ds. wywiadu i bezpieczeństwa.

Bray powiedział, że liczba UFO, skatalogowanych przez nowo utworzoną grupę zadaniową Pentagonu, wzrosła do aż 400. Urzędnicy przyznali też, że analitycy ds. wywiadu i obronności nie byli w stanie wykluczyć pozaziemskiego pochodzenia zjawisk, ale nie można też tego w żaden sposób potwierdzić. – Nie mamy żadnych materiałów, nie zauważyliśmy w grupie zadaniowej żadnych emanacji, które wskazywałyby, że to coś pozaziemskiego – powiedział urzędnik.

Pentagon ma kontynuować badania w tej sprawie.

Wiemy, że nasi piloci napotykali niezidentyfikowane zjawiska powietrzne, a ponieważ stanowią one potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu i ogólne zagrożenie, dokładamy wszelkich starań, aby ustalić ich pochodzenie – mówił Moultrie.

– Niezidentyfikowane zjawiska powietrzne stanowią potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. I muszą być traktowane w ten sposób – dodał André Carson z Partii Demokratycznej.

Pokazano dwa nagrania, na których widać niezidentyfikowane obiekty. Na pierwszym widać poruszający się z bardzo dużą prędkością kulisty, lśniący obiekt. Na drugim obiekty o kształcie zbliżonym do trójkąta.

To pojazdy z Rosji i Chin?

Urzędnicy twierdzą, że niekoniecznie muszą być to obiekty z kosmosu.

– Środowisko wywiadowcze ma poważny obowiązek wobec naszych podatników, aby uniemożliwić potencjalnym przeciwnikom, takim jak Chiny i Rosja, zaskoczyć nas nieoczekiwanymi nowymi technologiami – powiedział republikanin Rick Crawford.

Czytaj również:

Źródło: Reuter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie