Polityka i Społeczeństwo

To już nawet nie szpila, to atak! Decyzja Dudy rozsierdziła Terleckiego

Flickr.com/PiS

Andrzej Duda zawetował nowelizację Prawa oświatowego, słynną ustawę “lex Czarnek”. – W sytuacji zagrożenia trzeba wzmacniać państwo, a nie działać przeciw wzmacnianiu. (…) Myślę, że podobnie reaguje nasz elektorat – skrytykował prezydenta Ryszard Terlecki.

Terlecki krytykuje Dudę

Terlecki był pytany, jak PiS ocenia decyzję prezydenta.

– Ja osobiście (przyjąłem to – red.) z wielką przykrością i myślę, że podobnie reaguje nasz elektorat, ale oczywiście pan prezydent ma swoje uprawnienia – odparł. – W sytuacji zagrożenia trzeba wzmacniać państwo, a nie działać przeciw wzmacnianiu – dodał.

Głowa państwa broniła jednak swojej decyzji.

– Proszę uznać temat za zakończony.

Nie są nam teraz potrzebne kolejne spory – oświadczył Andrzej Duda w środę na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Z jego decyzji zadowolona jest posłanka KO Barbara Nowacka.

– Oczekiwaliśmy takiej decyzji, chciałyśmy z tego miejsca serdecznie podziękować wszystkim organizacjom pozarządowym, nauczycielom, uczniom i wszystkim, którzy zaangażowali się w walkę przeciwko tej ustawie – mówiła Nowacka. – Oczekujemy, że polska szkoła będzie wyjęta ze sporu politycznego. Nie ma na niego miejsca. To jest czas zgody, a prezydent Duda, wetując tę ustawę dokładnie to powiedział. Oczekujemy też, że polska szkoła będzie miejscem przyjaznym dla uczniów i uczennic – dodała.

Przypomniała też, że to żona prezydenta Agata Kornhauser-Duda “była zdecydowaną przeciwniczką tej ustawy”. – Wiemy, że kiedy Andrzej Duda spotykał się z samorządowcami, również wyrażał swój głęboki sceptycyzm – dodała.

Źródło: Interia

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie