Polityka i Społeczeństwo

To już koniec! Duża zamiana na scenie politycznej

Po nieco ponad roku PSL zakończył współpracę z partią Kukiz’15 w ramach Koalicji Polskiej. – Nie możemy kontynuować współpracy ze środowiskiem Pawła Kukiza – powiedział przewodniczący PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Na takie rozstrzygnięcie zanosiło się już od jakiegoś czasu. Między PSL, a Kukiz’15 współtworzącymi Koalicję Polską było coraz więcej różnic. Przed kilkoma dniami rozłam sugerował sam Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Na pewno niedobrze jest, kiedy w tak wielu głosowaniach w ostatnim czasie politycy Kukiz’15 głosują inaczej niż większość klubu Koalicji Polskiej (…). To skłania nas do refleksji nad tym wszystkim – mówił lider ludowców.

W czwartkowe popołudnie okazało się, że refleksja przyszła szybko. – Decyzją Rady Naczelnej PSL, klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę – ogłosił Paweł Kukiz. O 18 swoją konferencję zwołał Kosiniak-Kamysz. Lider PSL nie ukrywał, że zbyt wiele dzieli ludowców i partię Kukiza, co wyklucza dalszą współpracę.

– Uznaliśmy, ze nie możemy kontynuować współpracy z Pawłem Kukizem. Różnice na temat polskiej racji stanu są jednak zbyt wielkie. Jesteśmy za silną obecnością Polski w Unii Europejskiej, tutaj są zbyt daleko idące różnice powiedział Kosiniak-Kamysz.

To jednak nie koniec Koalicji Polskiej. Według lidera PSL ma ona trwać w innym składzie.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie