Polityka i Społeczeństwo

To już jest wojna atomowa. Gowin zawieszony w prawach członka Porozumienia…Jarosława Gowina!

Jarosław Gowin
Flickr.com

Prezydium zarządu Porozumienia “zawiesiło” w prawach członka partii samego Jarosława Gowina. Warto jednak wyjaśnić, że organ składa się z polityków, którzy są przeciwni pozostania Gowina na stanowisku lidera partii. Adam Bielan, który stoi na czele rozłamowców, ogłosił zaś, że jego nowa Partia Republikańska połączy się oficjalnie z Porozumieniem Gowina.

Gowin nie jest już liderem Porozumienia?

W Porozumieniu iskrzy od paru miesięcy.

Bielan uważa, że to on jest prawdziwym przewodniczącym tej partii, bowiem mandat Gowina wygasł i nie został odnowiony. Do tego rejestruje nowe ugrupowanie.

Dysponujemy opinię prawną, na którą czekaliśmy dwa miesiące, konstytucjonalisty prof. Ryszarda Piotrowskiego, z której jednoznacznie wynika, że mamy rację. Jarosław Gowin nie jest prezesem Porozumienia, że jego kadencja się zakończyła i że przyjęcie innego założenia powinno skutkować delegalizacją Porozumienia przed Trybunałem Konstytucyjnym – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Bielan.

Do tego na sobotnim prezydium partii podjęto uchwałę o zawieszeniu Gowina w czynnościach członka partii okres trzech miesięcy, “w związku z uporczywym naruszaniem statutu” ugrupowania.

To jest takie rozwiązanie, które sprawi, że dalej będziemy w sporze sądowym, zapewne przez wiele miesięcy. Natomiast po uzyskaniu opinii prof. Piotrowskiego jesteśmy absolutnie przekonaniu, że wygramy w sądzie apelacyjnym. Spór o Porozumienie będzie się dalej toczył, ale my w sensie medialnym i prawnym przechodzimy na nowy szyld – dodał lider rozłamowców, Bielan.

Jaki los czeka teraz Gowina?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie