Po godzinach

To jest prawdziwy hit tej kampanii! Kabaret pod Wyrwigroszem o PiS-ie, Dudzie i…kocie prezesa [VIDEO]

Kabaret pod Wyrwigroszem

– Jest syn Geppetta i jest syn TikToka, tańsze podpaski to kobiecy raj, a Messi przejdzie do Białegostoka – śpiewają artyści z Kabaretu pod Wyrwigroszem, a nagranie zdobywa coraz większą popularność.

Polskie kabarety od zawsze miały tę moc i umiejętność, celnego i zabawnego opisywania rzeczywistości. Szczególnie rzeczywistości politycznej. Nie inaczej jest w przypadku Kabaretu pod Wyrwigroszem, który stworzył prawdziwą perełkę.

“Wieże dwie” to przeróbka piosenki wykonywanej przez Macieje Maleńczuka “Ostatnia nocka”.

Nowy tekst do przeboju napisał lider kabaretu, Łukasz Rybarski, który na swoim profilu na YouTubie umieścił nagranie. Co tu dużo mówić – pan Rybarski “pozamiatał” i pewnie sam Maleńczuk z przyjemnością wysłuchał nowej wersji utworu.

Kabareciarze w ciągu niecałych trzech minut zawarli kwintesencję działań PiS-u i Andrzeja Dudy. Jest o “dwóch wieżach”, strachu przed LGBT, premierze opowiadającym bajki, TikTok’owych występach prezydenta czy rządowych obietnicach wziętych “z kosmosu”. I ta linijka o ministrze zdrowia…

“…a Messi przejdzie do Białegostoka”. Doskonałe! Oby więcej tego typu kabaretowych występów. Czego, jak czego, ale ta władza śmiechu boi się wyjątkowo.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie