Polityka i Społeczeństwo

To jest dno! Skandaliczne słowa posłanki PiS o samobójstwach dzieci LGBT. Co na to PiS?

Flickr.com

Opozycja jest oburzona. Chodzi o wypowiedź Elżbiety Płonki, posłanki PiS, która jest lekarką. – Gdyby nie PiS, to mówilibyśmy tutaj już tylko o samobójstwach dzieci z LGBT. Ale to LGBT jest przyczyną, że dzieci popełniają samobójstwo, ta ideologia – powiedziała podczas debaty nad działalnością Rzecznika Praw Dziecka. – Pokazała, że nie powinna być lekarzem – stwierdziła Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej.

Nie powinna być lekarką!

Opozycja nie kryje oburzenia.

– Żeby przypodobać się prezesowi PiS, pani poseł jest w stanie mówić rzeczy, które są niezgodne z nauką, medycyną i wszelkimi standardami. Nieprawdopodobne jest to, że próbowała uwiarygodnić swoją wypowiedź tym, że jest lekarką. To pokazuje, że nauka, którą pani poseł pobrała jako lekarz, nijak ma się do rzeczywistości – powiedziała wp.pl Monika Falej z Lewicy.

Posłanka Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej jest zaś zdania, że Płonka nie powinna być lekarzem. – Pani poseł wpisała się w sekciarski język, który dominował w wypowiedziach posłów Prawa i Sprawiedliwości. Wiedza i nauka nie przeszkodziły jej w wygłaszaniu swoich opinii – stwierdziła. – Ona nie rozumie, że osoby, które rodzą się nieheteronormatywne, mają prawo funkcjonować na takich samych prawach. Co więcej, ze względu na to, że są w mniejszości, mają szczególne potrzeby psychiczne. Mieliśmy przypadki samobójstw wśród dzieci z powodu braku akceptacji, dlatego jako dorośli musimy zapewnić im szczególe poczucie akceptacji. Temu powinna służyć edukacja seksualna czy “tęczowe piątki”. PiS jednak wychodzi z założenia, że jeśli o problemie nie będzie się mówić, albo zastraszy się te osoby, to problem zniknie. A będzie wręcz odwrotnie, te dzieci staną się obiektami nienawiści – dodała.

Co na to PiS?

Jak słowa swojej koleżanki komentują jej koledzy?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie