Polityka i Społeczeństwo

To jest chyba najcelniejszy opis prezydentury Dudy. Aleksander Kwaśniewski nie mógł tego lepiej ująć

Prezydent Duda
Gints Ivuskans / Shutterstock.com

Kraj pogrąża się w kryzysie, a głowa państwa ogranicza swoją działalność do Twittera. – To jest prezydent bezobjawowy – to jest złośliwe, ale dosyć prawdziwe – skomentował postawę Andrzeja Dudy Aleksander Kwaśniewski.

Nie da się nie zauważyć, że druga kadencja Andrzeja Dudy toczy się wyjątkowo dyskretnie. W normalnych, spokojnych czasach nie byłoby w tym nic złego. Prezydent mógłby oglądać w internecie oposy i wypełniać swoje zadania reprezentacyjne. Jednak nie dość, że panuje pandemia, to kraj znajduje się w sprokurowanym przez władzę kryzysie. W takich okolicznościach prezydent mógłby wykazać się czymś więcej, niż tylko biernym podpisywaniem podsuwanych mu przez PiS ustaw.

Postawę Andrzeja Dudy w mocnych słowach ocenił Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent przyznał, że nie rozumie pasywności głowy państwa.

Ktoś powiedział, że to jest prezydent bezobjawowy – to jest złośliwe, ale dosyć prawdziwe – powiedział Kwaśniewski w rozmowie z RMF FM i dodał, że są sprawy, którymi prezydent powinien się zająć. Jedna z nich to pandemia.

On nie może zastąpić ministra zdrowia i innych służb, ale może być autorytetem, który mówiłby nam, jak się zachowywać, jak panujemy nad tą sytuacją – przekonywał Kwaśniewski. Druga sprawa, którą Duda mógłby się zająć, by poprawić prestiż urzędu prezydenta, to sytuacja na Białorusi.

 Dla aktywności międzynarodowej trudno byłoby znaleźć lepszy temat dla polskiego prezydenta jak troska o wyjście z białoruskiego kryzysu – uważa Kwaśniewski.

Były prezydent przewiduje, że mimo nieciekawej sytuacji w kraju, obecny rząd przetrwa do wyborów w 2023. Jego zdaniem są tylko dwie rzeczy, które mogą to zmienić. Pierwsza to polexit, druga – poważny kryzys gospodarczy. 

Źródło: RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie