Polityka i Społeczeństwo

To jednak oni zadecydują o być albo nie być TVN-u? “Zostaliśmy przy swoich stanowiskach”

TVP nas atakuje, a TVN promuje zły światopogląd – tak wyglądają dylematy posłów Konfederacji w sprawie zbrodniczej ustawy “lex TVN”.

Jarosław Kaczyński nadal szuka większości do poparcia jednej z największych zbrodni na mediach w ostatnim trzydziestoleciu. Ze współudziału w mordzie z premedytacją wycofał się Jarosław Gowin ze swoim otoczeniem. Prezes PiS musi znaleźć kilku cyngli, żeby odstrzelić TVN, więc jego oczy skierowały się na Konfederację. A tam dyskutują.

Posłowie Konfederacji mieli we wtorek wieczorem burzliwą dyskusję w sprawie projektu ustawy przeciw TVN. Formacja jest podzielona. – Zostaliśmy przy swoich stanowiskach – słyszymy nieoficjalnie od jednego z uczestników spotkania – informuje Onet.pl. Wolnościowa część Konfederacji – liberalna gospodarczo – jest przeciw projektowi ustawy anty-TVN.

Konfederaci o sznycie narodowościowym są w rozterce. Z jednej strony mają świadomość, że w czasie kampanii wyborczej byli obiektem brutalnego ataku TVP. Z drugiej strony uważają, że TVN promuje obcy im światopogląd np. LGBT. Niektórym z posłów Konfederacji udaje się czasem ruszyć głową.

Można zażartować, że TVP zrobiło nam lepszy wynik, bo przepraszało nas na kilka dni przed wyborami, a TVN trochę w kontrze do PiS nas promował. Ale co będzie, jak będą dwie telewizje zależne od PiS? – mówi jeden z posłów w rozmowie z Onetem.

Ale nie wszystkim, bo narodowa część formacji za punkt honoru obrała sobie “obronę polskiego kapitału”. W nieoficjalnych rozmowach przyznają jednak, że przekaz TVP jest toporny i że “w przyszłości powinna być jakaś lepsza kontrola nad telewizją publiczną”. Z rozmów z posłami Konfederacji wynika, że podczas ewentualnego głosowania, nie będzie dyscypliny partyjnej.

To ja mam do Konfederatów jedno pytanie. Czy kojarzycie Alice Weidel, jedną z liderek Alternatywy dla Niemiec? Świetnie. Pewnie wiecie, że jest lesbijką. Czy formacji którą reprezentuje coś się stało? Nie, nadal normalnie funkcjonuje, a Wy robicie problem, bo w TVN pokazali materiał z Parady Równości. Nie róbcie scen i ruszcie głowami, bo ta władza jest do ogrania do zera za dwa lata. A wobec TVN-u macie dług wdzięczności.

Źródło – Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie