Polityka i Społeczeństwo

To instrukcja na państwową uroczystość?! Policja radzi dziennikarzom, jak uniknąć uduszenia podczas Marszu Niepodległości

Policja radzi dziennikarzom, jak uniknąć uduszenia podczas… Marszu Niepodległości. – Instrukcja jak do strefy walki – komentuje dziennikarka Sylwia Czubkowska.

Marsz Niepodległości odbędzie się na swojej tradycyjnej trasie. Stanie się tak dzięki wygibasowi władzy, która w ostatniej chwili przyznała organizowanemu przez narodowców wydarzeniu status uroczystości państwowej.

Rządzący postanowili wziąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo Marszu Niepodległości – komentuje sprawę Rafał Trzaskowski. A z bezpieczeństwem podczas marszu jest różnie – rok temu uczestnicy MN starli się z policją pod stołecznym Empikiem, podpalono też racą jedno z mieszkań, gdyż na bloku wisiała flaga LGBT.

Policja przekazała dziennikarzom zestaw rad, jak zachować bezpieczeństwo podczas tegorocznego marszu. Ci są zaskoczeni, gdyż instrukcje brzmią, jakby media miały relacjonować walki w strefie wojennej na Bliskim Wschodzie, a nie uroczystość o charakterze państwowym w Święto Niepodległości.

– Pamiętaj o swoim własnym bezpieczeństwie – dobre ujęcie nie jest warte Twojego zdrowia i życia – apeluje policja. I dzieli się wskazówkami.

Unikaj noszenia dokumentów na szyi na smyczy lub łańcuszku – w przypadku zaatakowania mogą posłużyć do duszenia – czytamy w instrukcji. – Pamiętaj, że policjanci wyposażeni w kaski i środki ochrony mają ograniczone pole widzenia – dodają służby. Przypominają też, by „w sytuacji kryzysowej” założyć kask i ochraniacze oraz zaparkować w „bezpiecznym, oddalonym miejscu”.

Rady zdziwiły dziennikarzy.

Policyjna instrukcja dla dziennikarzy na Marsz Niepodległości prawie jak do strefy walk – skomentowała Sylwia Czubkowska ze Spider’s Web.

Bo to na wypadek, gdyby Empik rzucił się na patriotów, którzy biorą udział w państwowym marszu – jak zauważył jeden z komentatorów na TT – ironicznie skwitowała Dominika Wielowieyska.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie